Rubriky:

Evropská liga

Plíšek se těší, že Sarajevo proti Spartě pojede na vlně euforie

24. července 2011 19:47 - SARAJEVO/PRAHA

Když na začátku léta převzal fotbalový trenér Jiří Plíšek FK Sarajevo, ani ve snu by ho nenapadlo, že jej už na konci července osud znovu nasměruje na českou půdu. Teď se ale už nemůže dočkat, až se jeho nový tým v 3. předkole Evropské ligy popasuje s pražskou Spartou, kde dříve pracoval jako šéf skautingu a sportovní manažer. Plíšek sní o tom, že z evropských pohárů po čtvrtečním skalpu švédského Örebra vyprovodí i svého bývalého zaměstnavatele.

 

AC Sparta Praha

Osmatřicetiletý kouč, který v minulé sezoně po třech letech skončil na lavičce Teplic, po vyřazení Örebra vyhlíží další úspěch. "Postupu přes Örebro si hodně vážíme. Oni měli kvalitu a my naopak dost málo času na přípravu, takže teď v klubu vládne euforie. Jedeme na takové vlně, mohlo by nám to pomoci i proti Spartě, i když to bude asi ještě těžší," uvedl v rozhovoru s ČTK Plíšek. "Odhadovat naše šance je předčasné. Ale porazit se dá každý," poznamenal.

I když je známý tím, že se emoce snaží co možná nejvíc skrývat, netají, že zápas se Spartou jej chladným nenechá. "To asi ani moc nejde. Vracím se domů, na místa, která dobře znám. Už jenom to zaručí velký náboj. Když jsem do Sarajeva šel, netušil jsem, že se takhle brzo podívám zpátky, ale budu si to chtít co nejvíc užít," řekl Plíšek.

Hned ve čtvrtek večer, kdy Sarajevo dovršilo postup přes švédské konkurenty, mu mobilní telefon zahltila spousta zpráv z domoviny. "Ozvalo se hodně lidí. A také dost antisparťanů, kteří nám prý budou přát štěstí," popisoval Plíšek s úsměvem. "Je zvláštní, že jdu proti krajanům, vlastně bojuju proti českému koeficientu, ale tady musí jít nějaké city stranou. Teď si přeju úspěch svého týmu," prohlásil.

Sám vnímá, že Sparta je před vzájemným soubojem v bosenské metropoli považována za favorita dvojzápasu. "Český fotbal má v Bosně obecně velmi dobré jméno a Sparta se bere jako dlouhodobě nejúspěšnější klub, který má velké zkušenosti i s pohárovými zápasy," uvedl Plíšek.

Pro jeho mužstvo ale může být výhodou, že má hru Sparty dokonale zmapovanou. "Mohlo by nám to nahrát, protože každá maličkost se hodí. Ale v dnešní době se stejně nic neutají, i Sparta o nás bude vědět v podstatě všechno," řekl Plíšek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..