Rubriky:

Evropská liga

Dva sponzoři fotbalové Sparty byli napadeni v Sarajevu

4. srpna 2011 11:09 - SARAJEVO

Dva ze zástupců sponzorů fotbalové Sparty byli ve středu ve večerních hodinách napadeni v Sarajevu skupinou místních chuligánů. Oba muži mají lehčí zranění, už ve středu a také ve čtvrtek dopoledne se podrobili několika vyšetřením v nemocnici. Případ šetří místní policie.

"Zdravotní stav zraněných členů naší výpravy naštěstí není vážný," řekl novinářům mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Útok mají na svědomí zřejmě fanoušci FK Sarajevo, se kterým se ve čtvrtek Sparta utká v odvetě 3. předkola Evropské ligy. Jeho oběti zůstaly v šoku. "Nikoho jsme neprovokovali, já ani nejsem typický fotbalový fanoušek a jel jsem sem i proto, abych si užil krátký pobyt na Balkánu, který mě dlouhodobě zajímá. Na takovém zájezdu jsem poprvé a hodně jsem si to užíval až do toho, co se stalo," řekl ČTK jeden z napadených mužů, který se jmenuje Libor a z napadení vyvázl se zlomeným nosem, mnoha podlitinami a tržnými ranami v obličeji.

Na muže zaútočila pětičlenná skupina domácích chuligánů, incident se odehrál zhruba hodinu před středeční půlnocí v bezprostřední blízkosti sarajevského hotelu Holiday Inn, kde bydlí část sparťanské výpravy právě včetně zástupců sponzorů či novinářů. Došlo k němu při jejich návratu z večeře v centru města, odkud na rozdíl od ostatních, kteří jeli na hotel vozem taxi, šli oba napadení pěšky.

Byli v klidu, nikoho neprovokovali

"Chtěli jsme se po večeři projít, abychom ještě něco viděli ze Sarajeva. Byli jsme naprosto v klidu, vůbec nijak jsme se neprojevovali a nikoho absolutně neprovokovali," řekl Libor.

"Když jsme přišli na roh hotelu, tak to začalo. Dva muži se jen zeptali: 'Sparta Praha?' Než jsme stačili něco říct, pěstí jsem do obličeje dostal já i můj kamarád, který naštěstí dokázal utéct a přivolat pomoc. Já ale mezitím upadl a ti útočníci mě začali kopat a dál bušit do hlavy. Když přišli lidé z hotelu, útočníci mezitím utekli," popsal Libor.

Na místo vzápětí dorazily sarajevská záchranná služba a policie, které napadeným vzápětí poskytly pomoc. "Musím hodně ocenit jejich přístup, byl opravdu skvělý. Bylo vidět, že místní všechno velmi mrzí. Hodně nám pomohli také zástupci Sparty, kteří se o nás dál starali v nemocnici a také během výslechu," uvedl Libor. Když bude prý mít další šanci vyrazit na pohárový zápas, negativní zkušenost jej prý neodradí. "Pokud se něco podobného ještě někdy naskytne, neodmítnu to. Ale budu už mít oči všude," řekl Libor.

Sarajevský klub se od incidentu distancoval

Sarajevský klub se od incidentu distancoval, jeho zástupci během dneška už přišli s omluvou adresovanou mluvčímu Kasíkovi. "Sarajevský klub čin jednoznačně odsoudil. Zároveň doufá, že to nepoznamená naše velmi dobré vzájemné vztahy," řekl ČTK Kasík. "Domácí to velmi mrzí. Před zápasem prý se svými fanoušky měli několik schůzek a dostali příslib, že se nic podobného nestane," uvedl Kasík.

Sparta už o incidentu informovala i zástupce UEFA na čtvrteční oficiální předzápasové poradě. Sarajevský klub může za atak svých fanoušků vůči členům oficiálního sparťanského doprovodu pykat.

Sparťané na své výjezdy na Balkán nemají příliš dobré vzpomínky. Před třemi lety část její výpravy napadli i chuligáni Dinama Záhřeb. Tehdy byla napadena osmičlenná skupina patřící ke Spartě.

Sparta se na hřišti FK Sarajevo představí ve čtvrtek večer, zápas začne ve 21:00. V prvním utkání Pražané na Letné minulý čtvrtek vyhráli 5:0.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..