Slavia v divokém závěru získala jen remízu

ram, SOB, Právo

Ještě třináct minut před koncem držela Slavia v úvodním utkání 2. kola Poháru UEFA s bulharským Levski Sofie výsledek, který byl pro odvetu velmi slibný. Nakonec byla ráda, že dokázala v posledních vteřinách hektického závěru srovnat.

Golovskoj z Levski Sofie (v modrém) se snaží zastavit Brazilce Adauta ze Slavie.

"Do přestávky jsme hráli to, co jsme chtěli. Před druhým poločasem jsem kladl důraz na udržení čistého konta. Rozhodčí nám neuznali druhý gól, pak jsme odkryli levou stranu a inkasovali. Vlastní branka v divokém nastavení byla dovršením pověstného kalichu hořkosti. Pro odvetu má lepší pozici Levski," komentoval zápas trenér Slavie Miroslav Beránek.

Pětadvacet minut se hrála na Strahově vyrovnaná partie, s přibývajícím časem získala Slavia převahu. Domácí byli blízko gólu v 8. min., kdy Topuzakov srazil centr Adauta na břevno vlastní branky. Slavii dělaly problémy míče za obranu, po jednom z nich šel Ivanov sám na Černého, ten střelu lapil.

Z další akce už pražský tým udeřil, když centr L. Doška zprava přizvedl hlavou Adauto a Kuka pálil neomylně. Pojistku mohl přidat Piták, ale po narážečce s Adautem ztroskotal na brankáři, záhy neuspěl po centru Gedeona hlavičkující Kuka.

Nešťastné Müllerovo přizvednutí

Po přestávce měli hosté míč častěji na kopačkách, domácí obrana působila nejistě a Levski získalo územní převahu. Temile z dálky, ani hlavičkující Kolev však na Černého nevyzráli. Slavia hrozila z rychlých kontrů, ránu Pitáka však zblokoval Stojnavov, dělovku Kratochvíla k tyči vyškrábl Ivankov. Gól Petrouše po centru Adauta sudí neuznali pro ofsajd.

Za nevyužité šance stihl Slavii zákonitý trest, když při bránění zaspal Piták, Temile prošel až do velkého vápna, jeho střelu sice Černý vyrazil a Došek zastavil i hlavičku Ivanova, proti opakované dorážce už nezmohl nic - 1:1. Piták pak spatřil po strkanici s Ivankovem druhou žlutou kartu, sudí ho nechal pokračovat ve hře a o deseti hráli domácí až od okamžiku, kdy hříšníka měl střídat Lukeš.

Bylo zle a mělo být ještě hůř. V nastaveném čase totiž centr Telkijskije zleva hlavou přizvedl Müller proti pohybu Černého a míč zapadl do sítě - 1:2. Domácí ze zoufalé situace vybruslili, když pas Bejbla proměnil ve vyrovnávací gól střelou zpoza velkého vápna střídající Fořt.

Slavia vs. Levski Sofia 2:2
Poločas: 1:0. Branky: 22. Kuka, 90. Fořt - 77. G. Ivanov, 90. vlastní Müller. Rozhodčí: McCurry - Lyon, Bee (všichni Skot.). ŽK: Piták, Gedeon - Ivankov. ČK: 82. Piták.
Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Kratochvíl - Dostálek (66. Kalivoda), Bejbl, Gedeon (79. Fořt), Piták - Adauto (83. Latka), Kuka. Trenér: Beránek.
Levski Sofia: Ivankov - Stankov, Topuzakov, Stojanov (75. Gerasimov), Angelov - Vágner (53. Telkijski), Golovskoj, Bukarev, Temile - Kolev (67. Čilikov), G. Ivanov. Trenér: Vasilev.