Teplice zaskočily Feyenoord, postup je na dosah

ROTTERDAM

Tepličtí znovu šokovali fotbalovou Evropu. I sebe. Získali více, než chtěli, když v prvním utkání druhého kola Poháru UEFA dokonale zaskočili Feyenoord. Věhlasného soupeře hrajícího téměř celý zápas o deseti udolali 2:0 a nakročili k postupu do jarní části soutěže. Potřebují jej jen stvrdit v odvetě za tři týdny na severu Čech.

Podobně jako v prvním kole s Kaiserslauternem se i tentokrát senzačně povedl Teplickým úvod. Rezek se hnal přes soupeřovu obranu už ve druhé minutě, Swerts ho pět metrů před šestnáctkou stáhl rukama a řecký sudí vytáhl červenou kartu pro domácího hráče.

A Doležal se vzápětí z přímého kopu trefil parádně pravačkou do horního rohu. Gólman Zotebier míč na cestě do sítě jen pohladil...

Radost Teplických u rohového praporku nijak nezchladila ani sprcha vším možným od nevybíravých domácích fanoušků.

Kolář příliš práce neměl

Oslabený soupeř se těžko otřepával z šoku. Jeho očekávaný nápor se nekonal. Pohárový novic Kolář v bráně hostů měl minimum práce. Za poločas likvidoval jedinou střelu - v 9. minutě přímý kop Japonce Ona.

Na druhé straně vypadaly útočné akce slibněji. Horváth v šestnácce obešel ve 27. minutě brankáře, dostal se ale ze střeleckého úhlu a centr odvrátila obrana. Benčík z dobré pozice pálil nad.

V obraně Rada úspěšně sváděl souboje se hbitým Brazilcem Leonardem, domácí se marně dožadovali odpískání faulů. Leonardův nebezpečně vypadající pokus v samém závěru poločasu srazili zadáci. Ke Kolářovi nepustili ani další střely.

Ztichlé tribuny

Pod kontrolou měli Severočeši hru i po pauze. A přišel také druhý gólový úder. Doležal ze strany senzačně neservíroval balón Rezkovi. Ten zblízka usměrňoval do sítě a umlčel tribunu s jádrem fandů domácího celku. Jen skandování stovky teplických příznivců bylo slyšet.

Domácí se znovu dlouho vzpamatovávali. Až v 70. minutě zahrozil Buffel, Kolář však pohotově vyrazil. Nadvakrát si poradil s přímým kopem Schreudera a zabránil tak v dorážce Kuijtovi. Český tým si závěr s vítězem Poháru UEFA z roku 2002 pohlídal a trenér František Straka, pyšný na svůj tým, si ho náležitě vychutnal...

Feyenoord Rotterdam vs. FK Teplice 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 3. Doležal, 57. Rezek. Rozhodčí: Briakos - Bozatzidis, Ofidis (všichni Řec.). ŽK: Lengyel, Hunal (oba Teplice). ČK: 2. Swerts (Feyenoord). Diváci: 20.000.
Feyenoord: Zoetebier - Swerts, Van den Berg, Paauwe, Snoyl (74. Lazovič) - Kuijt, Ono (46. Van Wonderen), Schreuder, Lurling (6. Song) - Leonardo, Buffel. Trenér: Van Marwijk.
Teplice: Kolář - Doležal, Rada, Hunal (83. Skála), Leitner - Verbíř, Lengyel, Horváth, Voříšek - Benčík (90. Ryška), Rezek (83. Divecký). Trenér: Straka