Barcelona v Řecku nezaváhala

Fotbalisté FC Barcelona potvrdili, že patří mezi favority Poháru UEFA. Na hřišti Panioniosu Atény vyhráli 3:0 a z odvety udělali formalitu. V prvním kole nastříleli Španělé osm gólů českému brankáři Bernádymu v brance Púchova a ani další Češi je nezastavili.

Václav Drobný mezi tyčemi řeckého klubu kapituloval třikrát a ani Petr Vlček v obraně si s katalánskými hvězdami nevěděl rady. O branky se podělili Garcia, Kluivert, který o přestávce nahradil Ronaldinha, a Xavi, jemuž se v nastaveném čase povedl nádherný přímý kop.

Těžký zápas sehrál také Jan Koller v Dortmundu. Zdecimovaná Borussia stále bez Tomáše Rosického i řady dalších marodů prohrávala s hosty ze Sochaux už 0:2 a moc se nadřela, aby zachránila alespoň remízu.

Liverpool remizoval v Bukurešti

Liverpool se Šmicrem na lavičce náhradníků začal v Bukurešti dobře a Traore dal vůbec svůj první gól v jeho barvách. Domácí Steaua sice vyrovnala, ale přesto má anglický klub před odvetou velmi nadějnou pozici. Také Mynář se Sedláčkem v sestavě polského klubu Groclin Grodzisk si přivezli cennou remízu 1:1 ze hřiště Manchesteru City.

Dánský tým Bröndby Kodaň po výhře nad Viktorií Žižkov potrápil i Schalke. Dvacetiletý mladík Hanke však přece jen zajistil výhru domácím, v jejichž týmu patřil k nejlepším Filip Trojan.

Hodně produktivní byl Spartak Moskva. Nejúspěšnější ruský klub posledního desetiletí skončil v lize až desátý, ale v poháru si dokonale spravil chuť a Dinamo Bukurešť vyprovodil čtyřmi góly.

Střelecké hody Parmy

Stejnou kanonádu předvedla Parma, a to dokonce na půdě soupeře. Salcburk ji přivítal na stadionu v Linci, hodinu se úspěšně bránil, ale pak čtyřikrát inkasoval. Italům se vůbec dnešek povedl - vyhráli všichni tři jejich zástupci, i když AS Řím nad Splitem až Cassanovým gólem v poslední minutě.

V Basileji se utkaly dva týmy, které v minulém ročníku hrály Ligu mistrů. Dramatický souboj plný zvratů vyhráli hosté z Newcastlu 3:2. Dněpr Dněpropetrovsk pokračuje ve svém překvapivém tažení. Ukrajinský klub vyřadil v minulém kole Hamburk a nyní má na lopatkách Dinamo Záhřeb.

Turkům se nedařily penalty. Gaziantepspor Johnsonovo zaváhání moc mrzet nemuselo, protože i tak vyhrál nad Racingem Lens 3:0. Ale Genclerbirligi se po Özkanově nepovedeném pokusu muselo v utkání se Sportingem Lisabon spokojit s remízou.

POHÁR UEFA, 2. kolo
Gaziantepspor - Racing Lens 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 43. Devran, 60. Bouazízí, 65. Lazarov. Rozhodčí: Delevič (SČH). Diváci: 10 000.
Spartak Moskva - Dinamo Bukurešť 4:0
Poločas: 1:0. Branky: 23. a 62. Pjanovič, 58. Kaliničenko, 73. Pavlenko. Rozhodčí: van Egmond (Niz.). ČK: 89. Badea (Dinamo). Diváci: 12 000.
Dinamo Záhřeb - Dněpr Dněpropetrovsk 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 8. Venglinskij, 84. Maksimjuk. Rozhodčí: Stuchlik (Rak.). Diváci: 10 000.
Schalke 04 - Bröndby Kodaň 2:1
Poločas: 0:1. Branky: 60. a 73. Hanke - 35. Jakobsson. Rozhodčí: Sars (Fr.). Diváci: 50 538.
FC Utrecht - AJ Auxerre 0:0
Rozhodčí: Irvine (Sev. Irsko). Diváci: 18 000.
Valerengen Oslo - Wisla Krakov 0:0
Rozhodčí: Szebek (Ukr.) ČK: 87. Gorawski (Krakov). Diváci: 10 000.
Girondins Bordeaux - Heart of Midlothian 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 79. De Vries. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.). Diváci: 18 000.
Genclerbirligi Ankara - Sporting Lisabon 1:1
Poločas: 0:0. Branky: 55. Cihan - 50. Da Silva. Rozhodčí: Corpodean (Rum.). Diváci: 12.000.
Panionios Atény - FC Barcelona 0:3
Poločas: 0:1. Branky: 42. Garcia, 46. Kluivert, 90. Overmars. Rozhodčí: Granat (Pol.). Diváci: 16 000.
FC Villarreal - Torpedo Moskva 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 51. a 89. Riquelme. Rozhodčí: Božinovski (Mak.). Diváci: 10 000.
PAOK Soluň - VSC Debrecín 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 11. Karadimos - 25. Bajzat z pen.
FC Kodaň - Real Mallorca 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 31. Albrechtsen - 27. vlastní Albrechtsen, 74. Nagore. Diváci: 20 000.
Steaua Bukurešť - FC Liverpool 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 69. Raducanu - 23. Traore. Rozhodčí: Ferrina (It.). Diváci: 25 000.
Borussia Dortmund - FC Sochaux 2:2
Poločas: 0:2. Branky: 68. Senesie, 76. Ewerthon - 12. Santos, 27. Frau. Rozhodčí: Hriňák (SR). Diváci: 40 000.
SV Salcburk - AC Parma 0:4
Poločas: 0:0. Branky: 60. Filippini z pen., 65. Gilardino, 81. Nakata, 86. Rosina. Rozhodčí: Iturralde (Šp.). Diváci: 7000.
FC Basilej - Newcastle United 2:3
Poločas: 2:2. Branky: 11. Cantaluppi, 15. Chipperfield - 14. Robert, 38. Bramble, 76. Ameobi. Rozhodčí: Ovrebo (Nor.). Diváci: 30 000.
AC Perugia - Aris Soluň 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 46. a 89. z pen. Margiotta. ČK: 88. Karaliopulos (Soluň). Rozhodčí: Mendez (Šp.).
Manchester City - Groclin Grodzisk 1:1
Poločas: 1:0. Branky: 6. Anelka - 65. Mila. Rozhodčí: Kasnaferis (Řec.).
AS Řím - Hajduk Split 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 90. Cassano. Rozhodčí: Medina (Šp.).
Benfica Lisabon - FK Molde (Nor.) 3:1
Poločas: 1:0. Branky: 18. a 53. Nuňo Gomés, 51. Geovanni - 76. Hestad. Rozhodčí: Albrecht (Něm.). Diváci: 35 000.
FC Valencie - Maccabi Haifa 0:0
Rozhodčí: Clark (Skot.)