Rubriky:

Evropská liga

Plzeň přivítá Schalke doma! UEFA schválila stadión ve Štruncových sadech

16. ledna 2012 20:30 - PLZEŇ

Plzeňští fotbaloví fanoušci se dočkají velkého evropského zápasu na nově zrekonstruovaném stadiónu ve Štruncových sadech. Fotbalisté Viktorie na něm sehrají 16. února první zápas play-off Evropské ligy proti Schalke 04. Dnes o tom rozhodli představitelé UEFA. Náhradní variantou pro Západočechy bylo pořádat duel se Schalke v pražské Synot Tip Areně v Edenu, kde Plzeň na podzim hrála Ligu mistrů.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Od začátku jsme preferovali odehrát tento zápas v Plzni. Jsme zde doma, známe každý metr hřiště. Především je to však odměna pro celé město a hlavně všechny naše fanoušky, kteří nám určitě připraví stejně bouřlivé prostředí, jako tomu bylo v dvacetitisícovém Edenu," uvedl v tiskové zprávě trenér Plzně Pavel Vrba.

Plzeňští se tak těší na to, že jejich opravený stadión Doosan Arena, jehož rekonstrukce si vyžádala asi 360 miliónů korun a nyní má kapacitu 11 700 míst, "pokřtí" právě prestižní pohárový souboj s tradičním bundesligovým celkem. Vedení Viktorie čekalo na zprávu z UEFA od čtvrtka, kdy její zástupce na stadiónu provedl inspekci.

UEFA nevytýká zásadní nedostatky

"Rozhodnutí jsme uvítali s nadšením, veškeré naše úsilí minulých týdnů jsme právě k tomuto závěru směřovali. Během času zbývajícího do zápasu nás čeká spousta práce, přestože hodnotící zpráva UEFA nám nevytýká zásadní nedostatky," uvedl Pillár.

Zrekonstruovaný plzeňský stadiónZrekonstruovaný plzeňský stadiónfoto: Právo/Petr Eret
Plzeňský klub také ve středu zveřejní, jakým systémem bude prodávat na duel se Schalke vstupenky, a fanoušci se ve stejný den dozvědí i jejich ceny. V zákulisí se hovoří o tom, že by se lístky mohly prodávat v relacích od 1600 do dvou tisíc korun, tedy v podobných jako na podzimní duely v LM.

Na zápas na domovském stadiónu se těší i sami hráči. "Doma je doma, stadión je nádherný a tohle bude fantastická premiéra. Budeme se sice muset poprat s menší kapacitou, ale alespoň to bude opravdu nefalšovaný viktoriánský kotel. Na místě je velké poděkování všem, kteří se o tuto možnost zasloužili," řekl kapitán Pavel Horváth.

Také zástupci města, které se finančně výrazně podílelo na rekonstrukci, rozhodnutí UEFA přivítali. "Jsem velmi šťastný, že se společné úsilí podařilo a Plzeň se může těšit na fantastický sportovní zážitek. Pro všechny fanoušky Viktorie bude tento duel odměnou a já věřím, že atmosféra ve Štruncových sadech ještě překoná duely v Edenu," řekl plzeňský primátor Martin Baxa.

Výdělek bude menší

Přestože se celá Plzeň raduje z toho, že Schalke dorazí do Štruncových sadů, klub nebude mít ze vstupenek takový ekonomický profit, jako tomu bylo při jejich prodeji na duely LM do téměř dvakrát většího Edenu.

Plzeňané prodávali lístky na utkání s Borisovem, Barcelonou a AC Milán v takzvaných balíčcích. Jejich cena se průměrně pohybovala kolem 3700 korun a prodalo se jich asi 13 tisíc. Část kapacity hlediště totiž byla vyhrazena pro potřeby UEFA a klubu.

Podle podzimního propočtu Hospodářských novin Plzeň za prodej lístků na tři domácí utkání LM inkasovala asi 48 milionů korun; pokud by hostila LM ve Štruncových sadech, získala by asi o 30 milionů méně. Deset procent ze získané sumy musí klub zdanit. Plzeň na druhou stranu teď nic nemusí platit za pronájem cizího stadionu, v Edenu údajně za každé uspořádané utkání platila asi 1,5 miliónu korun.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..