Rubriky:

Evropská liga

Remíza je dobrá. Pro nás určitě, liboval si po plichtě v Plzni kouč Schalke

17. února 2012 07:40

Samo sebou, že kouč Huub Stevens byl spokojený. Aby ne, když jeho Schalke nechalo zapomenout na bundesligovou blamáž v Mönchengladbachu a na scéně Evropské ligy uhrálo v prvním zápase play-off v Plzni remízu, která mu před domácí odvetou pootvírá dveře do osmifinále. „Ale v ní musíme dát víc gólů než soupeř, na to prosím nezapomínat,“ upozorňoval dobře naladěný, i když v odpovědích až nezvykle lakonický nizozemský kouč ve službách německého Schalke.

 

Petr Hloušek, Právo

Před prvním zápasem jste skládal na adresu Plzně samé komplimenty. Potvrdilo vám prvních devadesát pohárových minut, že šlo o komplimenty oprávněné? Předvedl český tým, co jste očekával?

Ano.

A přidal něco navrch? Překvapil vás něčím?

Ničím.

Jak tedy hodnotíte remízu, kterou jste v první partii uhráli?

Šance měly oba celky, a proto je konečný výsledek dobrý. Pro nás určitě.

Dobrý a také šťastný?

Chvíli trvalo, než jsme se dostali do hry a dokázali se prosadit. Možná jsme měli v hlavách ještě poslední bundesligový zápas v Mönchengladbachu. Nakonec jsem ale spokojen, protože jsme byli hosty a remízu považuji za úspěch.

Zvláště, když vám dává před odvetou za týden v Gelsenkirchenu velké naděje. Jak vůbec k postupovým šancím svého celku vzhlížíte?

Budeme v odvetě chtít vstřelit víc gólů než soupeř

Nastoupíte k ní i s Raúlem, kterého jste musel v Plzni střídat?

Raúl už bude hrát o víkendu v bundeslize. Má už dva tři týdny problémy se stehenním svalem, proto jsem ho po sedmdesáti minutách střídal. Zvláště, když ze sebe vydal to nejlepší.

Vy budete mít Raúla k dispozici, Plzni naopak bude chybět vykartovaný kapitán a tvůrce hry Horváth. Bude to pro vašeho soupeře velká ztráta?

Jasně, pro Plzeň bude velká škoda, že nebude moci hrát.

zp, roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..