Teplice vyválčily historický postup

TEPLICE

Další skalp favorizovaného soupeře si mohou v šatně vyvěsit fotbalisté Teplic. V odvetě druhého kola Poháru UEFA uhráli na domácím hřišti s Feyenoordem Rotterdam remízu 1:1 a poprvé v historii se tak podívají do 3. kola klubové soutěže. Feyenoord se ujal vedení v závěru první půle, vyrovnání záhy zajistil z penalty Pavel Horváth. TEPLICE vs FEYENOORD 1:1

Kapitán Teplic Pavel Horváth oslavuje vyrovnávací branku v síti Feyenordu Rotterdam.

Jistota dvoubrankového náskoku nenutila hráče Teplic do bezhlavého útoku, očekávaná aktivita ze strany soupeře ale přicházela také pomalu. Hráči Feyenoordu si navíc často pomáhali ostrými zákroky a hra nabírala tempo postupně. "Tvrdá hra soupeře nás nijak nepřekvapila, Rotterdam hrál podobně i doma. Je to jejich styl," komentoval hru Feyenoordu teplický kapitán Pavel Horváth.

Feyenoord hrozil jen zřídka a na úvodní gól tak diváci na teplických Stínadlech čekali téměř sedmatřicet minut, radost však propukla na lavičce hostů. Snoyl dostal na hranici šestnáctky domácích přihrávku a v pádu stačil vystřelit těsně pod břevno teplické svatyně.

Vzápětí se ale přehnal přes celé hřiště teplický útok, Voříškova hlavička však sklouzla přes rotterdamského hráče na roh. V závaru před brankou byl poté zkosen domácí Rezek a rozhodčí Layec nařídil pokutový kop, který s jistotou proměnil Horváth.

:. ANKETA
Jak hodnotíte výkon Teplic v utkání s Feyenoordem? Hlasujte v anketě na konci článku!

Pomohlo i štěstí

Do druhé půle vstoupily oba celky o poznání aktivněji a k radosti domácích fandů to byli svěřenci trenéra Straky, kdo také vystrkoval růžky. Nadějné šance Voříška, Rezka a parádní střela Verbíře však změnu skóre nepřinesly. Na druhé straně naopak zahrozil jedovkou z hranice šestnáctky Japonec Ono, mířil však vedle.

Dvacet minut před koncem zavelel nizozemský tým ke zteči a tepličtí jen bezradně koukali, když rotterdamské rány orazítkovaly břevno a tyč. Domácí ovšem nesložili zbraně, Diveckého dlouhý brejk ale ukončila obrana hostů.

Teplice v bouřlivé atmosféře zbytek zápasu spolehlivě hlídaly výsledek, Feyenoord se nedostal k vážnější šanci a na Stínadlech mohly vypuknout velkolepé oslavy historického postupu do třetího pohárového kola. Los dalšího kola je na programu 12. prosince.

"Feyenoord i dnes ukázal, jak kvalitním týmem je, často nám muselo pomoci štěstí. Nakonec ale díky skvělému výkonu mých hráčů slavíme postup, za což jim patří dík, můj i výborného publika," vzkázal šťastný trenér Straka.

Teplice - Feyenoord Rotterdam 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 40. Horváth z pen. - 38. Snoyl. Rozhodčí: Layec - Faye, Harribey (všichni Francie). ŽK: Horváth, Leitner - Snoyl, Schreuder. Diváci: 17.054. První zápas 2:0, postupují Teplice.
Teplice: Kolář - Doležal, Rada, Hunal, Leitner - Verbíř, Lengyel, Horváth, Voříšek (88. Tesařík) - Benčík (90. Skála), Rezek (76. Divecký). Trenér: Straka.
Feyenoord: Lodewijks - Song Čong-kuk, Van Wonderen, Paauwe, Snoyl - Ono, Schreuder, Lurling (73. Bombarda) - Van Persie (80. Smolarek) - Buffel, Kuijt. Trenér: Van Marwijk.