Živě

Kamarův právník zaútočil na prezidenta Zemana: Okamžitě se omluvte

15. dubna 2021 22:08 - Glasgow/Praha

Velký rozruch způsobil ve Velké Británii dopis z Pražského hradu, který zaslal s vědomím prezidenta republiky Miloše Zemana jeho kancléř Vratislav Mynář disciplinární komisi UEFA. Ta ve středu uznala vinným slávistického obránce Ondřeje Kúdelu z rasistického útoku na hráče Rangers Glena Kamaru a potrestala ho stopkou na 10 zápasů. Hradní dopis vyvolal pobouření jak v tamních médiích, tak u Kamarova právníka Aamera Anwara.

 

Andrew Milligan, Reuters

Mynář v apelu zdůraznil, že Kúdelův „rasismus je neprokázaný a domnělý" a že boj s rasismem se v podání UEFA změnil na „boj neúspěšných proti úspěšným" a je „vrcholem pokrytectví, pozitivní diskriminace a trapného podbízení se hloupým trendům."

Právník Anwar po obdržení překladu hradní dopis ostře odsoudil.

„V čase, kdy se snažíme apelovat na Slavii, aby veřejně vystoupila proti rasismu jejich fanoušků, může tenhle ostudný dopis roznítit jen další nenávist," napsal Anwar.

Příště mu ji rovnou vypálit pěstí za čtyři zápasy! Kúdela se dočkal zastání až z Hradu

„Hysterický dopis ze sídla českého prezidenta tvrdí, že symbolický desetizápasový trest pro Kúdelu za rasismus proti Glenu Kamarovi padl, aby naplnil zvrácená očekávání úzké skupiny aktivistů. Český prezident by se měl za tato slova okamžitě omluvit," uvedl mimo jiné právník.

Dále prezidenta vyplísnil, že ve vlastní zemi tímto činem vytváří klima strachu a že se obává o postavení hráčů tmavé pleti v českém fotbale.

Skotská policie se chystá obvinit Kúdelu. Hrozí mu vězení, tvrdí Kamarův právník

roj, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.