Evropská liga

AS Řím klopýtl v Poháru UEFA s Gaziantepsporem

26. února 2004 22:05 - PRAHA

Fotbalisté tureckého Gaziantepsporu pokračují ve spanilé jízdě Pohárem UEFA. Poté, co ve druhém kole nasázeli dohromady šest branek francouzskému Lensu, pokořili tentokrát doma druhý tým italské ligy AS Řím. V dresu hostů ale chyběly největší hvězdy Totti, Cassano, Montella i brankář Pelizzoli a Brazilec Emerson přišel až v průběhu druhé půle. VÝSLEDKY 3. KOLA POHÁRU UEFA

Na dosah osmifinále jsou naopak fotbalisté Realu Mallorky. Na hřišti Spartaku Moskva totiž zvítězili 3:0 a kouči Neviu Scalovi pořádně znechutili jeho soutěžní premiéru na lavičce ruského klubu.

Spartaku citelně chyběl kapitán Titov, jemuž začal roční trest za doping. Lepší výchozí pozici do odvety bude mít také Newcastle, i když na půdě Valerengy Oslo ztratil vedení a remizoval 1:1.

Aktivní Baroš neskóroval

Barceloně pomohl k těsné výhře Ronaldinho. Jeho trestný kop sice jen otřásl břevnem, ale Brazilec si pro něj doběhl a nekompromisně jej napálil do sítě. Těsnou výhru budou v odvetě v maďarském Debrecínu hájit FC Bruggy, v jejichž dresu odehrál celý zápas David Rozehnal.

Milan Baroš v dresu Liverpoolu hýřil aktivitou, ale gól nedal. Soupeře alespoň donutil ke dvěma faulům za žlutou kartu a svými pády v šestnáctce několikrát vybídl sudího Temminka k nařízení penalty. Nikdy se ale nedočkal.

Obrana Levski kapitulovala až po 67. minutách, kdy ji prostřelil Gerrard. Ranou levačkou trefil horní roh branky a gól běžel oslavit s koučem Houllierem, jenž v posledních dnech čelí tvrdé kritice.

Marseille zachránila penalta

Konec cesty pohárem zřejmě čeká polský Groclin Grodzisk. Proti Bordeaux mu hrálo vše do karet, ale nakonec odešel poražen. Soupeři, který hrál hodinu bez vyloučeného Costy, vystřelil vítězství v poslední minutě Maročan Šamách.

Olympique Marseille ve stém zápase v evropských pohárech zachránil proti ukrajinskému Dněpru Dněpropetrovsk gól z penalty. Zasloužil se o něj Drogba, který stále patří mezi nejlepší střelce Ligy mistrů. V odvetě čeká Francouze těžká práce, ale už se nejspíš budou moci spolehnout na momentálně zraněného Štěpána Vachouška.

Galatasaray doma prohrával s Villarrealem ve 22. minutě 2:0, ale za další půlhodinu vyrovnal a soupeř potom bez vyloučeného byl rád za konečnou remízu. I druhý italsko-turecký duel vyhrál podceňovaný tým. Genclebirligi si z Parmy odváží nadějnou výhru 1:0.

Referát z utkání Celtic Glasgow - Teplice najdete zde.

Pohár UEFA - 3. kolo
Spartak Moskva - Real Mallorca 0:3
Poločas: 0:0. Branky: 67. Eto'o, 80. González, 85. Perera. Rozhodčí: Jefet (Izr.). Diváci: 20 000.
Bröndby Kodaň - FC Barcelona 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 63. Ronaldinho. Rozhodčí: de Bleeckere (Belg.). Diváci: 26 031.
FC Bruggy - VSC Debrecín (Maď.) 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 40. Lange. Rozhodčí: Božinovski (Mak.). Diváci: 20 000.
FC Liverpool - Levski Sofie 2:0
Poločas: 0:0. Branky: 67. Gerrard, 70. Kewell. Rozhodčí: Temmink (Niz.). Diváci: 39 149.
FC Sochaux - Inter Milán 2:2
Poločas: 0:1. Branky: 59. a 81. Frau - 8. Vieri, 61. Recoba. Rozhodčí: Medina Cantalejo (Šp.). Diváci: 25 000.
Valerenga Oslo - Newcastle United 1:1
Poločas: 0:1. Branky: 54. Normann - 39. Bellamy. Rozhodčí: Gilewski (Pol.). Diváci: 17 039.
Gaziantepspor (Tur.) - AS Řím 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 19. Yusuf. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). Diváci: 17 000.
Groclin Grodzisk (Pol.) - Girondins Bordeaux 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 90. Šamách. Rozhodčí: Messner (Rak.). ČK: 30. Costa (Bordeaux). Diváci: 4 500.
Olympique Marseille - Dněpr Dněpropetrovsk 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 55. Drogba z pen. Rozhodčí: Kasnaferis (Řec.). Diváci: 18 000.
Galatasaray Istanbul - FC Villarreal 2:2
Poločas: 1:2. Branky: 26. Murat, 52. César - 7. Anderson, 22. Riquelme. Rozhodčí: Farina (It.). ČK: 61. Ballesteros (Villarreal). Diváci: 40 000.
AC Perugia - PSV Eindhoven 0:0
Rozhodčí: Beneš (ČR). Diváci: 7 000.
AC Parma - Genclerbirligi (Tur.) 0:1
Poločas: 0:0. Branka: 59. Skoko. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 3598.
Auxerre - Panathinaikos Atény 0:0
Rozhodčí: Dougal (Skot.). ČK: 66. Kapo (Auxerre). Diváci: 19 000.
Valencie - Besiktas Istanbul 3:2
Poločas: 2:2. Branky: 25. Sissoko, 43. Canobbio, 90. Navarro - 17. a 39. Pancu. Rozhodčí: Sars (Fr.). Diváci: 20 000.
Benfica Lisabon - Rosenborg Trondheim 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 59. Zahovič. Rozhodčí: Allaerts (Bel.). Diváci: 40 000.