Celtic skončil ve čtvrtfinále Poháru UEFA

Fotbalisté španělského Villarrealu dokonali senzaci a postoupili přes Celtic Glasgow do semifinále Poháru UEFA. Ve středeční čtvrtfinálové odvetě porazili doma loňského finalistu 2:0 a dosáhli největšího úspěchu v 81leté historii klubu. Nepokračuje ani poslední italský zástupce v soutěži Inter Milán.

O konec nadějí Celtiku se postaral Brazilec Anderson. Nejprve v šesté minutě hlavou otevřel skóre a se šesti brankami v pěti zápasech se usadil v čele tabulce střelců soutěže. Ve druhé půli zpečetil postup Španělů po Andersonově přihrávce další bývalý barcelonský hráč Roger.

Gólman Reina doma udržel čisté konto i v osmém pohárovém zápase. Všichni tři tak pomohli pomstít katalánský velkoklub, který Celtic vyřadil v minulém kole.

Skončil i Inter

Inter nedal doma gól Marseille a Olympique dokázal vyřadit slavný klub z Milána i bez kanonýra Drogby. Náporu Milánských chyběla myšlenka, navíc je z brejku dorazil Meriem. Posledních deset minut si zahrál i český reprezentant Vachoušek.

Marseille se v semifinále postaví Newcastle, který ukončil tažení Eindhovenu. Francouzský klub se již jednou úspěšně s anglickým rivalem popasoval, v osmifinále vyřadil Liverpool.

Odvety čtvrtfinále
Villarreal - Celtic Glasgow 2:0 (1:0)
Branky: 6. Anderson, 68. Roger. První zápas 1:1, postupuje Villarreal.
Inter Milán - Marseille 0:1 (0:0)
Branka: 74. Meriem. První zápas 0:1, postupuje Marseille.
Newcastle - Eindhoven 2:1 (1:1)
Branky: 9. Shearer, 66. Speed - 52. Kežman z pen. První zápas 1:1, postupuje Newcastle.
Valencie - Bordeaux 2:1 (0:0)
Branky: 51. Pellegrino, 60. Rufete - 71. Costa. První zápas 2:1, postupuje Valencie.