Baník Viduku a Hasselbainka neuhlídal

MIDDLESBROUGH

Hrůzu nahánějící útočné duo Middlesbrough fotbalisté Baníku Ostrava v úvodním duelu 1. kola Poháru UEFA nepokryli. Dva góly Viduky a jeden Hasselbainka už před odvetou, která se hraje za dva týdny na Bazalech, posunuly téměř jistě do základní skupiny soutěže anglického favorita.

Baník, který chtěl bránit, zahrozil nejdříve táhlou střelou Látala, přesto postupem času domácí získali navrch a navíc Parlour skluzem zranil stopera Dvorníka.

Od 25. min. se pak začal potit Raška a asi vzýval konec první půle. S námahou totiž vyrážel dělovku Németha, reflexivně kopačkou vyškrábl střelu Parnabyho. Ve 32. min. hlavičkou po rohu těsně minul Southgate a Raška před půlí vychytal také osamoceného Viduku.

Baník po obrátce obtížně držel míč na soupeřově polovině a pykal za to, když v 57. min. tečovanou ránu Boatenga poslal do sítě dobíhající Hasselbaink. O chvíli později Németh přiklepl balón Vidukovi, který pod bezmocným Raškou skóroval podruhé a překvapivě ne zcela vyprodaný stadion Riverside se ve frenetické atmosféře otřásal v základech.

Baník nebyl s výjimkou pár závarů nebezpečný, naopak Zendenův centr poslal do sítě nekrytý Viduka a to ještě Raška kryl další téměř gólovou dělovku Hasselbainka. Domácí si vychunávali ovace, Ostravané si proti nim v podstatě nevytvořili vážnější šanci.

FC Middlesbrough - Baník Ostrava 3:0
Poločas: 0:0. Branky: 63. a 80. Viduka, 57. Hasselbaink. Rozhodčí: Garibian - Behague, Lagrangeová (všichni Fr.). ŽK: Parlour - Velkoborský. Diváci: 29.746.
Middlesbrough: Schwarzer - Parnaby, Southgate, Riggot, Queudrue - Németh, Parlour, Boateng, Zenden - Hasselbaink, Viduka. Trenér: McClaren.
Ostrava: Raška - Pospěch, Besta, Dvorník (15. Velkoborský), Drozd - Látal, Zúbek, Bystroň, Čížek - Lička (65. Lukeš), Matušovič (87. Papadopulos). Trenér: Komňacký.