Rubriky:

Evropská liga

Hráči vědí, o co jde, budeme bojovat, slibuje liberecký Šilhavý

23. srpna 2012 18:11 - Liberec

Hodně času věnovali liberečtí trenéři i hráči přípravě na dvojzápas s Dněprem Dněpropetrovskem. Lepší z této dvojice si zahraje v základní skupině fotbalové Evropské ligy, což je lákadlo jak pro českého mistra, tak i ukrajinský klub. Hodně může napovědět už čtvrteční večerní duel na libereckém stadiónu U Nisy.

 

Milan Malíček, Právo

Jak čelit kvalitě soupeře? „Víme, že Dněpr má ve svém středu vynikající individuality. Ať už to je Kopljanka nebo Brazilci. Takže pokud je chceme eliminovat, musíme vycházet z kolektivního výkonu ve všech herních činnostech. A k tomu je zapotřebí, aby kluci zahráli na hranici svých možností. Vědí, o co jde a touží setrvat v evropských pohárech až do zimy," uvažoval liberecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Zatímco Dněpropetrovsk „zaměstnává" české fotbalisty Laštůvku a Mazucha, Liberec v létě angažoval tři Ukrajince. Pro ně může být souboj se svými krajany velkou motivací. „Nejblíž do základní sestavy má pravý obránce Ljulka, ale v kádru jsou i záložníci Morozenko a Butenin. A není tajemství, že jsme se s nimi bavili o přednostech Dněpru," usmál se liberecký kouč.

Kapitán Tomáš Janů je protřelým „pohárovým" borcem. „Samozřejmě se v kabině bavíme o tom, jaký výsledek bychom nejraději brali. Myslím si, že špatné by nebylo vítězství 1:0. Tedy hlavně doma hrát bez inkasovaného gólu," uvažoval zkušený defenzivní záložník. „V předkole Ligy mistrů jsme nejtěsnějším poměrem U Nisy zdolali Karagandu, a jak se ukázalo, byl to klíč k postupu, který jsme venku i se štěstím pohlídali. A pak nás doma Kluž porazila taky 1:0 a rovněž tím položila základ k postupu," připomněl Janů.

Je si vědom, že Dněpr ale bude ze všech dosavadních soupeřů pro Liberec nejtěžším soustem. „Nečeká nás nic lehkého, ale to se v této fázi evropského poháru dalo předpokládat. Oba týmy mají svoje přednosti a budou se je snažit využít. Proto bych si přál, aby nás přišli povzbudit diváci v co největším počtu. Hraje se v příznivém večerním čase, takže by to mohl být dobrý fotbal," dodal kapitán  českého mistra.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..