Rosenborg Trondheim - Legia Varšava 2:1Dočkal pomohl asistencí Rosenborgu k obratu a postupu do EL

Trondheim

Fotbalisté Rosenborgu Trondheim si i díky gólové asistenci Bořka Dočkala zajistili v odvetě 4. předkola účast v Evropské lize. Po úvodní remíze 1:1 postup vybojovali výhrou 2:1 nad Legií Varšava.

Bořek Dočkal na tréninku

Rosenborg doma prohrával od 36. minuty po brance Ljuboji, jenže v posledních 21 minutách předvedl obrat. Vyrovnávací gól připravil centrem na hlavu Reginiussena ze standardní situace záložník Dočkal, který i v úvodním duelu vstřelil jediný gól svého týmu.

Když už se v Trondheimu blížilo prodloužení, odvrátil ho tři minuty před koncem střídající útočník Diskersund.

Základní skupinu si zahraje i obránce Jan Lecjaks s Young Boys Bern. Dvaadvacetiletý obránce vystřídal v 34. minutě zraněného Raimondiho a byl na hřišti u porážky 0:2 s Midtjyllandem, ta ale v kombinaci s předchozí výhrou 3:0 venku stačila.

Dramatický závěr zažil v domácím duelu proti Crvené Zvezdě Bělehrad záložník Bordeaux Jaroslav Plašil. Jeho tým minutu před koncem inkasoval gól na 2:2, který v tu chvíli po úvodní remíze zajišťoval postup soupeři. Girondins ale díky penaltě Gouffrana z druhé minuty nastavení vyhráli 3:2.

Naopak Tromsö s útočníkem Zdeňkem Ondráškem doplatilo na dvě inkasované branky z domácího prostředí. Partizanu Bělehrad tak dnes stačila domácí výhra 1:0 díky brance Ivanova, aby na jeho úkor postoupil.

Kanonádou 9:0 stvrdil postup do skupinové fáze PSV Eindhoven, který tak v součtu obou duelů porazil černohorský klub FK Zeta 14:0. Soutěž si naopak nezahraje osmifinalista posledního ročníku Ligy mistrů CSKA Moskva. Po venkovním vítězství 1:0 nad AIK Stockholm totiž v odvetě inkasoval v poslední minutě branku na konečných 0:2.

Výsledky odvetných zápasů 4. předkola fotbalové Evropské ligy
CSKA Moskva - AIK Stockholm 0:2 (0:1), první zápas: 1:0, postoupilo AIK,
Rosenborg Trondheim - Legia Varšava 2:1 (0:1), první zápas: 1:1, postoupil Rosenborg,
Eindhoven - Zeta (Č. Hora) 9:0 (5:0), první zápas: 5:0, postoupil Eindhoven,
Heerenveen - Molde (Nor.) 1:2 (0:0), první zápas: 0:2, postoupilo Molde,
APOEL Nikósie - Neftči Baku 1:3 (1:2), první zápas: 1:1, postoupilo Něftči,
HJK Helsinky - Bilbao 3:3 (1:0), první zápas: 0:6, postoupilo Bilbao,
Hapoel Tel-Aviv - Dudelange (Luc.) 4:0 (0:0), první zápas: 3:1, postoupil Hapoel.
Young Boys Bern - Midtjylland 0:2 (0:0), první zápas: 3:0, postoupil Bern,
Steaua Bukurešť - Ekranas (Lit.) 3:0 (2:0), první zápas: 2:0, postoupila Steaua,
Genk - Lucern 2:0 (0:0), první zápas: 1:2, postoupil Genk,
Metalist Charkov - Dinamo Bukurešť 2:1 (1:0), první zápas: 2:0, postoupil Charkov.
Bordeaux - CZ Bělehrad 3:2 (0:1), první zápas: 0:0, postoupilo Bordeaux,
FC Bruggy - Debrecín 4:1 (1:1), první zápas: 3:0, postoupily Bruggy,
Olympique Marseille - Šeriff Tiraspol 0:0, první zápas: 2:1, postoupilo Marseille,
Partizan Bělehrad - Tromsö (Nor.) 1:0 (0:0), první zápas: 2:3, postoupil Partizan,
Inter Milán - Vaslui (Rum.) 2:2 (0:1), první zápas: 2:0, postoupil Inter,
Hannover - Slask Vratislav 5:1 (2:1), první zápas: 5:3, postoupil Hannover,
Levante (Šp.) - Motherwell 1:0 (0:0), první zápas: 2:0, postoupilo Levante,
Rapid Vídeň - PAOK Soluň 3:0 (1:0), první zápas: 1:2, postoupil Rapid,
Lazio Řím - Mura (Slovin.) 3:1 (2:0), dva góly domácích Kozák, první zápas: 2:0, postoupilo Lazio,
Alkmaar - Anži Machačkala 0:5 (0:2), první zápas: 0:1, postoupila Machačkala,
Newcastle - Atromitos (Řec.) 1:0 (1:0), první zápas: 1:1, postoupil Newcastle,
Liverpool - Hearts 1:1 (0:0), první zápas 1:0, postoupil Liverpool,
Videoton - Trabzonspor 0:0, 4:2 na pen., první zápas: 0:0, postoupil Videoton,
Twente Enschede - Bursaspor 4:1 po prodl. (3:1, 1:1), první zápas: 1:3, postoupilo Twente,
Sporting Lisabon - Horsens (Dán.) 5:0 (2:0), první zápas: 1:1, postoupil Sporting,
Dila Gori (Gruz.) - Maritimo (Portug.) 0:2 (0:1), první zápas: 0:1, postoupilo Maritimo.