Rubriky:

Evropská liga

Prásknul jsem do balónu a gólman udělal chybu, přibližoval Zápotočný svou důležitou trefu

5. října 2012 15:34

Pro Spartu důležitá trefa. Zápas Evropské ligy s Bilbaem se teprve rozbíhal, když obránce Tomáš Zápotočný zdálky napřáhl a jeho rána skončila v síti. „Otevřel se přede mnou prostor a dál už jsem nechtěl nic vymýšlet. Prostě jsem do míče praštil a sám jsem byl překvapen, že skončil v bráně. Asi trochu i chyba gólmana, jemuž míč po rukavicích sklouznul,“ popisoval branku, která nasměrovala jeho tým za cennou výhrou.

 

Petr Horník, Právo

Gólů sice dáváte dost, ale trefa do sítě Bilbaa byla hodně důležitá. Kam byste ji vůbec ve své střelecké bilanci zařadil?

Třeba ke gólu, který jsem dával ještě v libereckém dresu na Alkmaaru, třeba k brance, kterou jsem střelil Grasshopper Curych. Vždyť Bilbao patří mezi slavné španělské kluby, i když momentálně má v lize problémy a prožívá si určitou krizi.

Vy jste ji vítězstvím zřejmě překonali... Jak složité bylo dostat se z mizérie, která vrcholila porážkou v derby se Slavií?

Snad hodinu jsme po derby seděli a každý z nás si k situaci řekl své. Snad jsme výhrou nad Bilbaem krizi uťali. V pondělní ligové dohrávce s Ostravou to ovšem musíme potvrdit a vítězství za každou cenu urvat.

Proti Bilbau jste hráli jako vyměnění, váš výkon se nedal s výkonem v derby proti Slavii vůbec srovnat. V čem se udála taková proměna?

Zápasy v pohárové Evropě jsou prostě úplně jiné, než utkání v naší domácí soutěži. Soupeři formátu Lyonu, Bilbaa a spol. prostě chtějí hrát fotbal, z čehož se rekrutují nádherné zápasy. Prostě diametrální rozdíl třeba právě v porovnání s derby, které nemělo potřebné tempo a divákům se těžko mohlo líbit.

Překvapením v porovnání s předchozími zápasy bylo i to, že na bránu Bilbaa jste stříleli často a navíc hodně nebezpečně!

Právě střelba nám v předchozích zápasech hodně chyběla.  Bylo to prostě v našem podání neslané, nemastné, nestříleli jsme, ani centry do šestnáctky nechodily. Proto jsem rád, že jsme k zápasu přistoupili úplně jinak a dali Španělům tři branky.

Trenéra Lavičku potěšilo, že jste přepsali sparťanskou historii v evropských pohárech, neboť jste dokázali po dvaceti letech zase porazit španělský tým. Spartě se to totiž naposledy podařilo v dobách, kdy Lavička ještě hrával a tehdy pod vedením trenéra Ježka porazili Barcelonu.

Na rozdíl od Sparty mám já osobně se španělskými kluby docela příznivou bilance. S Libercem jsme třeba dokázali porazit Santander i některá další španělská mužstva. Proto jsem neměl z konfrontace s Bilbaem obavy. Proti takovému soupeři se chce každý z nás ukázat a patřičně se vytáhnout, takže koncentrace je potom stoprocentní. V tom je velký rozdíl ve srovnání s naší ligou a třeba duelům s protivníky kalibru Příbrami a spol.

Získali jste v Evropské lize první tři body, výhra Lyonu v Izraeli vám rovněž nahrála, takže jste se dostali do postupové hry. Má Sparta na to, aby skončila v základní skupině alespoň na druhé příčce?

Zatím je na podobné prognózy moc brzy. Vyhráli jsme, jenže šlo teprve o druhý zápas. Další těžká utkání nás ve skupině teprve čekají.

Trenér Lavička vás stejně jako v derby na Slavii postavil na kraj obrany. Jak složité pro vás bylo se s touto rolí vyrovnávat?

Hlavu si s tím nedělám, jsem vděčný za každý zápas, v němž mohu nastoupit. Ostatně, v Příbrami jsem na kraji obrany začínal, v minulosti jsem si navíc vyzkoušel i hru v záloze, dokonce i na pár minut v útoku jsem už nastoupil. Vím, že pár chyb v mé hře bylo a bude, ale snad jsem je nahradil bojovností a navíc i gólem.

zp, dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..