Rubriky:

Evropská liga

Fotbalisté Plzně zamířili do Izraele. Kvůli dlouhé cestě přespávali na letišti, obavy mají z tepla

24. října 2012 08:37 - Praha

Nocovali na letišti. Nebo přesněji řečeno přespali v hotelu kousek od ruzyňského terminálu, protože do Izraele vyráželi speciálem hned brzy ráno, takže nechtěli riskovat případné komplikace na trase Plzeň - Praha. Proto se fotbalisté plzeňské Viktorie přesunuli po úterním tréninku do Ruzyně, aby to měli na letiště jen pár minut. „Měl jsem tentokrát sbaleno tak rychle, že přemýšlím, zda jsem něco nezapomněl,“ lámal si před odletem hlavu Vladimír Darida.

 

Milan Malíček, Právo

Odlétali dobře naladěni. A hlavně s vírou, že ve čtvrtečním třetím duelu základní skupiny Evropské ligy uhrají bod či ještě lépe tři body, které jim pomohou udržet druhou postupovou příčku.

Kapitánovy obavy z tepla

„Bereme každý bod, protože kdo ví, zda na konci skupiny nepůjde o bod rozhodující. Třeba určí, kdo doprovodí Atlétiko Madrid do další fáze soutěže. Zatím je to mezi námi, portugalskou Coimbrou a Tel Avivem vyrovnané," netajil se ambicemi svého týmu plzeňský kapitán Pavel Horváth, jehož víc než soupeř děsilo počasí, které v Tel Avivu vládne.

„Přes den je tam sedmadvacet stupňů, večer v době zápasu bude také teplo, takže vyrovnat se s dvacetistupňovým rozdílem nebude zase až tak jednoduché. A nic na tom nemění ani fakt, že každému se hraje v teple lépe."

„Mně tedy určitě," přitakával Vladimír Darida, když se ujistil, že si notebook, ipad, sluchátka a vůbec všechny vymoženosti techniky zabalil a o ukrácení dlouhé chvíle bude mít tudíž během téměř čtyřhodinového letu postaráno.

Daridu cestování nerozhází

„Něco už ani z kufru nevyndavám, protože vím, že za chvíli to budu zase potřebovat,"  vysvětloval mladý reprezentační záložník. Cestování si s Plzní i národním mužstvem užil v posledních dnech a týdnech už tolik, že ho další anabáze do Tel Avivu nemůže vyvést z míry. „Jsem sice pořád po hotelech, ale dá se to zvládnout. Večer si zapnu na pokoji internet, takže jsem i s rodinou v kontaktu."

Trenér Pavel Vrba víc než na dlouhou cestu a domov myslel pochopitelně na čtvrteční souboj Evropské ligy s Hapoelem Tel Aviv, k němuž se jeho tým vydal bez stopera Václava Procházky. „Zranil se v posledním ligovém zápase s Jabloncem, takže jsme ho nechali doma, aby se dal do pořádku," vysvětloval absenci hráče patřícího do základní sestavy. V Plzni zůstal také zdravotně indisponovaný Marek Hanousek.

Videa zatím moc neřekla

Na konfrontaci s Hapoelem bude kouč Viktorie připravovat své svěřence až přímo v Tel Avivu, doma už jim ale pustil video z duelu Izraelců s Atlétikem Madrid a portugalskou Coimbrou.

„Moc se z nich ale usuzovat nedá. Atlétiko je velice silný soupeř, takže Hapoel volil určitě jinou taktiku, než s jakou vyrukuje proti nám," nechtěl se pouštět do přílišných rozborů Horváth.

„Uvidíme, nicméně předpokládám, že doma bude chtít hrát na výhru, takže v podání Tel Avivu čekám aktivní a ofenzivní fotbal. Proto doufám, že ke hře, kterou zatím předvádíme, se připojí i potřebné štěstí a uhrajeme důležité body, které mohou hodně napovědět do konstelace a postupových ambicí v naší skupině," dával kapitánovi de facto za pravdu kouč Pavel Vrba.

Fotbalisté vyrazili v teplákových soupravách

Hráči kvůli daleké cestě tentokrát nenavlékli slušivé obleky a do letadla usedli pouze v teplákových soupravách. "To proto, aby kluci měli víc pohodlí. Čtyřhodinový let je přece jen dlouhý," uvedl tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár. Společenský oděv tak oblékli jen trenéři a samozřejmě vedení výpravy.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..