Rubriky:

Evropská liga

Náhradník pro případ nouze je v Izraeli v klidu. Ševinský měl tentokrát dost času dostat se do pohody

25. října 2012 12:26 - Tel Aviv

Zase musí vypomoci ve chvílích nouze. Opět musí zaskočit, když se plzeňská obrana rozpadá. Tak jako loni při tažení za Ligou mistrů i poté v samotné Champions League, podobně jako už mnohokrát na domácí ligové scéně. A to chtěla fotbalová Plzeň Františka Ševinského několikrát prodat. Na Žižkov a teď naposledy třeba do Příbrami... „Je to prostě můj úděl. Zaskakuji, když je třeba,“ nenechává se nevděčnou rolí věčného náhradníka nijak iritovat třiatřicetiletý stoper.

 

Jan Handrejch, Právo

„Je složité a svým způsobem těžké být neustále ve střehu a pohotovosti, protože pravidelný zápasový rytmus mně přece jen schází," přiznává zkušený stoper, že pro něho není jednoduché nastupovat k zápasům, když se právě někdo zraní a trenér Pavel Vrba na něho ukáže. „Hlavně když k něčemu podobnému dojde uprostřed utkání. Jako třeba v sobotu proti Jablonci, kdy jsem šel na hřiště v úvodu druhého poločasu místo zraněného Procházky."

Nejdřív místo Čišovského, teď s ním

Zkušeností má přitom na rozdávání, takže by ho podobné záskoky neměly vyvádět z míry. „Mně to nerozhodí, ale potřebuji pohodu, která v takových případech chybí," zachovává Ševinský stoický klid i před dnešním duelem Evropské ligy v Tel Avivu, kde musí nahradit zraněného Procházku.

Tentokrát po boku Čišovského... V úvodu podzimu zaskakoval právě místo něho, po jeho návratu na hřiště ze sestavy vypadl, teď se ovšem zase vrací, aby pro změnu hráli spolu.

„Žádný problém. Odehrál jsem s ním pomalu celé ligové jaro," nepřipouští třiatřicetiletý stoper komplikace. Na roli náhradníka si zvykl, na to, že jednou zaskakuje ve dvojici s Procházkou a jindy zase s Čišovským rovněž.

Mezi parťáky si nevybírá

„Těžko říci, s kým se mně hraje lépe, protože s žádným z nich jsem nekopal v jednom kuse celou sezónu," nedělá mezi parťáky přílišné rozdíly, i když na hřišti je samozřejmě pociťuje. „V komunikaci, ve způsobu hry, to se ví. Každý z nich je jiný, ale zvykl jsem si," zůstává nad věcí i před zápasem s izraelským Hapoelem.

„Procházka je živelnější a chce všechno strhávat na sebe, s Čišovským jsme si věkem bližší, takže je pochopitelně zkušenější a také klidnější," charakterizuje své parťáky, jimž je ovšem jedno společné - oba mají útočné choutky, jak Procházka, tak i Čišovský se zapojují do plzeňské ofenzívy a na Ševinském pak je, aby mezery v obraně zaceloval.

„Každý má v mužstvu nějakou roli," nevyvádí ho snad opravdu nic z konceptu. Zvláště teď, kdy měl čas se na utkání patřičně nachystat, protože věděl, že v Tel Avivu bude hrát od první minuty. „Dva tři dny před zápasem už samozřejmě nic nenatrénuji, o to důležitější pro mě je, abych si všechno promítl a urovnal v hlavě, dostal se do pohody a nachystal se po této stránce. Na Hapoel připravený jsem," tvrdil Ševinský přesvědčivě při středečním podvečerním tréninku na Bloomfield stadiónu v Tel Avivu.

Tentokrát by bod z Tel Avivu bral

Má s ním ostatně zkušenosti, neboť se s ním před šesti lety utkal právě v Evropské lize. „Ale ještě v dresu Mladé Boleslavi, s níž jsme tady v Tel Avivu hráli do posledního utkání o postup ze skupiny. Potřebovali jsme tehdy vyhrát, jenže zápas skončil remízou 1:1 a z postupu nebylo nic," vybavoval si při návratu na stadión Ševinský duel s Hapoelem.

V plzeňských barvách by dnes večer samozřejmě remízu a bod bral, protože jeho tým by se importem z Izraele přiblížil postupu. „Naše dva zápasy s Hapoelem svádí k tomu, že může jít o duely klíčové. Hrajeme s ním dvakrát v rychlém sledu a bude důležité, abychom je zvládli, i když podle mého ani po našem listopadovém domácím střetnutí ještě rozhodnuto nebude. Vždyť na nás budou čekat ještě utkání v Portugalsku s Coimbrou a na závěr domácí střetnutí s Atlétikem," připomíná nabitý program, který na Plzeň čeká a během něhož musí být neustále připraven na chvíli, kdy na něho trenér ukáže.

Zdeněk Pavlis (Tel Aviv), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..