Šmona - Sparta 1:1Sparta v Izraeli definitivu nezískala, po remíze potřebuje k jistotě postupu ještě bod

3. Tasevski 1 : 0
24. Kweuke 1 : 1

Haifa

Postup se fotbalistům Sparty v Izraeli přímo vnucoval. Hapoel Kirjat Šmona nebyl na neutrální půdě v Haifě nepřekonatelným soupeřem, ale Letenští nedokázali rozhodující krok udělat. Díky vyrovnání Kweukeho remizovali v Evropské lize 1:1, a tak se o postup ze skupiny I musejí porvat ve zbývajících těžkých zápasech s Lyonem a v Bilbau. Olympique je po výhře v Baskicku prvním postupujícím – a Spartě stačí k téže jistotě už jen bod!

Sparťan Léonard Kweuke se raduje se spoluhráči z gólu proti Šmoně.

Jestli Sparta před dvěma týdny Hapoel doma něčím zničila, byl to drtivý nástup. Izraelský mistr snad ani nemohl doufat, že by se Letenským tak záhy revanšoval. Jenže po hrubce Holka to byla hračka! Defenzivní záložník již ve 3. minutě dal směrem k vlastní brance fatálně nepřesnou přihrávku, Maďar Lencse ji zachytil, uvolnil do strany Tasevského a Makedonec střelou mezi nohy brankáře Vaclíka bleskově otevřel skóre.

Pražané zůstali jako opaření. Jako by nestačilo, že z obvyklé sestavy vypadli zranění Kadlec a Pamič, místo nějž dostal šanci mladý Hybš, který v lize zatím odkopal jen 6 minut. V úvodní pasáži zůstali zcela dezorientovaní a otřesení nepříznivým vývojem.

Po čtvrthodince se dvakrát připomněl útočník Kweuke a Letenští se začali zvedat. Museli však přečkat ještě Lencseho šanci, kterou na poslední chvíli zpacifikoval stoper Švejdík.

Gólová náprava začala u hříšníka z úvodu zápasu. Holek zachytil hlavou rozehrávku domácích a sklepl míč pro Kweukeho. Spartě se vyplatilo, že Kamerunec velmi často zkouší zaskočit gólmany z bláznivě velké vzdálenosti. I tentokrát z dobrých čtyřiceti metrů napálil balon rovnou na branku. Brankář Amos, který již v Praze neoplýval jistotou, se nechal zaskočit. Stačil jen rozhodit ruce, když ho míč přeplachtil do sítě.

Sparta mohla ještě do přestávky i vést, ale dvě šance brzy po vyrovnání nevyužil Hušbauer a ke konci poločasu z úhlu zahrozil Zápotočný.

Druhý poločas již probíhal v režii Sparty, jen šance dlouho nepřicházely. O tu první se až v 66. minutě postarali oba krajní obránci. Hybš odcentroval, Zápotočný se prodral k hlavičce a protáhl Amose.

Nadějný byl přímý kop Matějovského, kapitán však jen olízl boční síť.

Hapoel Kirjat Šmona - Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 3. Tasevski - 24. Kweuke. Rozhodčí: Kulbakov - Getikov, Žuk (všichni Běl.). ŽK: Tasevski - Kweuke. Diváci: 1000.
Šmona: Amos - Levi, Hasama (58. Vahaba), Cohen, Matovič - Sallalich, Einbinder, Gerzicich, Gazal (61. Abuhazira) - Tasevski, Lencse (82. Rochet). Trenér: Bachar.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Hybš - Holek - Kadeřábek (74. Skalák), Hušbauer, Matějovský, Krejčí (63. Přikryl) - Kweuke (79. Balaj). Trenér: Lavička.