Rubriky:

Evropská liga

Klíčem k postupu přes Neapol je uhlídání Cavaniho a Hamšíka, myslí Limberský

12. února 2013 17:15 - Plzeň

Podle Davida Limberského si fotbalisté Plzně musejí ve čtvrtečním utkání Evropské ligy s Neapolí dát největší pozor na velmi rychlý přechod soupeře do útoku. Právě v tom se prý Neapol nejvíce liší od jiného předního italského celku AC Milán, s nímž se Viktoriáni utkali před rokem v Lize mistrů.

 

Petr Horník, Právo

"Asi se dá srovnat s Milánem i kvalitativně. Neapol má ale navíc rychlou přechodovou fázi. To je jejich největší síla," řekl Limberský. "Jakmile získají míč, tak to jsou sprinty dopředu v pěti lidech. Na to si musíme dát pozor," dodal.

Rychlé brejky neomylně zakončuje uruguayský kanonýr Edinson Cavani, jehož uhlídání je klíčem k úspěchu. "Cavani je vepředu u všeho podstatného. Když se nám ho podaří eliminovat spolu s Markem Hamšíkem, tak bychom mohli mít šanci uspět," věří Limberský. "Cavaniho síla je v tom, že nečeká na míč, ale hledá si prostor. Ve vápně je asi největší zabiják, jakého jsem kdy viděl," dodal Limberský, který už nastoupil proti takovým kanonýrům, jako jsou Lionel Messi, Klaas Jan Huntelaar, Robert Lewandowski, Zlatan Ibrahimovic či Cristiano Ronaldo.

Naopak přišel o souboj s Radamelem Falcaem, kterého Atlétiko Madrid ve vzájemných zápasech šetřilo. A je reálná možnost, že také Neapol nechá svou hvězdu odpočívat. "Určitě by nám to nevadilo, stejně jako když nenastoupil Falcao. Alespoň jsme tak mohli Atlético porazit a vyhrát skupinu. Na druhou stranu hrát proti takovému útočníkovi je vždycky výzva a čest," doplnil Limberský.

Největší slabinou Neapole pomalí obránci

Stejně jako síly soupeře směrem dopředu jsou si plzeňští fotbalisté vědomi také toho, že největší slabinou Neapole jsou pomalejší obránci. "Vzadu nejsou nejrychlejší. Rychlostní typy mají zejména směrem dopředu. Tuhle slabinu známe a budeme se jí snažit využít. Věřím, že si šanci vytvoříme," řekl reprezentační bek. "Super by bylo, kdybychom dali brzo gól. Budeme chtít být aktivní a můžu slíbit, že nebudeme čekat, s čím na nás vyrukují," dodal.

Limberský se na cestu do Neapole těší i proto, že se vrací do země, kde prožil půl roku kariéry. Na hostování v Modeně prý stále rád vzpomíná. "Už je to deset let, takže při utkání mi ta zkušenost asi nijak nepomůže. Na ten půlrok ale vzpomínám jen v dobrém," řekl.

A to i přesto, že italské angažmá nedopadlo podle jeho představ. Původně totiž podepsal čtyřletou smlouvu s Janovem a v Modeně měl strávit půl roku a pak se přesunout do Janova. To se ale nakonec nestalo. "Byly to manažerské tahy. Po půlroce zjistili, že ta smlouva nebyla platná, a musel jsem se vrátit do Plzně. Dodneška mi to nikdo nevysvětlil," prozradil.

V Itálii čeká Západočechy peklo

Vyzkoušel si ale, jaká je atmosféra na italských stadiónech, a proto tuší, že v Neapoli čeká na Plzeň peklo. "Je to už hodně na jihu, kde jsou lidé mnohem temperamentnější než na severu. Atmosféra by tedy měla být dobrá," věří Limberský. "Kromě toho se také těším na teplo," přiznal, že návrat ze soustředění na Kypru zpět do zmrzlé Plzně mu úplně nevyhovuje.

I tak má ale dobrou náladu, kterou mu nekazí ani to, že se během zimní přestávky nepovedlo Plzni najít stabilního levého záložníka, s nímž by nalevo spolupracoval. "Bylo by lepší, kdybych měl stálého parťáka jako dříve Vencu Pilaře. Teď se mi to tam točí, navíc se Michal Ďuriš zranil. Je tam ale Honza Kovařík, Martin Zeman a další. Se všemi se mi hraje dobře. Je to o komunikaci. Když spolu budeme dobře komunikovat, nebude to problém," dodal.

ČTK

Podaří se Plzni postoupit přes Neapol?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..