Rubriky:

Evropská liga

Je to hořká porážka, ale nezklamali jsme, ohlédl se za odvetou s Chelsea Lavička

22. února 2013 00:15 - Londýn

Do konce nastavení chyběly ve čtvrtek večer na Stamford Bridge sekundy, když domácí záložník Hazard bombou pod břevno vyrovnal na 1:1. Tím utnul sparťanskou naději na zázrak. Trenér Pražanů Vítězslav Lavička však nesl vyřazení statečně, byť musel spolknout hodně hořkou pilulku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak se ohlížíte za vystoupením Sparty na půdě Chelsea?

Viděli jsme určitě zajímavý zápas, bohužel s hořkým koncem pro nás. My jsme přijeli do Londýna sice s mankem jednoho gólu, ale odhodláním udělat maximum pro postup. I když se nám to nakonec nepodařilo, odjíždíme smutní z výsledku, ale spokojení s předvedeným výkonem. V obou zápasech jsme byli Chelsea, vítězi Ligy mistrů, vyrovnaným soupeřem.

Po inkasovaném gólu Oscara v Praze, jste říkal, že šlo o chvilkovou ztrátu koncentrace. Čemu byste přičetl obdrženou branku Hazarda v nastaveném čase?

My jsme měli dvě slibné příležitosti v samém závěru, ale neproměnili jsme je. Domácí pak z rychlé akce skórovali. Těžko někomu něco vytýkat, takový je prostě fotbal.

Zažil jste vy jako hráč takové dosti smolné vyřazení?

Nevzpomínám si. Myslím, že ne. Věřím však, že zkušenosti z tohoto dvojzápasu se pozitivně projeví v budoucnosti a zúročíme je.

Uvažoval jste v průběhu zápasu o posílení ofenzívy dalším útočníkem?

Měli jsme tuto variantu připravenou. V první půli jsme ale hráli v ofenzivě dobře, drželi jsme míč a dostávali se do brejků. Po změně stran nás Chelsea zatlačila, ale dobře jsme bránili a dokázali jít znovu do protiútoků. Chtěli jsme střídat a poslat na trávník novou energii, k tomu už bohužel nedošlo.

Rovnal jste si s přibývajícím časem v hlavě pětku hráčů pro penaltový rozstřel?

O té jsme uvažovali už při středečním tréninku, nějaký výběr jsme měli připravený. Bohužel nedošlo k situaci, abychom ho mohli finalizovat.

Sparta podala výborný kolektivní výkon. Koho byste vyzdvihl jako jednotlivce?

Náš výkon byl skutečně kolektivní. Těžko někoho vyzdvihnout. Určitě nás podržel Vaclík, ale kvalitní práci odvedli i ostatní. Opravdu bych nechtěl nikoho vyzdvihovat nad ostatní.

Kam podle vás může Chelsea v Evropské lize dojít?

Především ji gratuluji k postupu a přeji, aby celou soutěž vyhrála.

Sparta měla v hledišti na tři tisíce fanoušků. Vnímali jste je?

Jsme rádi, že jich přijelo tolik a byli slyšet. Patří jim velký dík a ukázali velkou kulturu Sparty i v hledišti.

Jak těžké bude připravit hráče na nedělní ligový zápas se Slováckem?

Nebude to těžké. Právě náš výkon v obou zápasech s Chelsea nám může hodně pomoci. Hráči vědí, o co na jaře jde. Chceme uspět v domácí nejvyšší soutěži i poháru a získané zkušenosti pak jistě zúročíme na podzim i v evropských pohárech.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..