Rubriky:

Evropská liga

Kolik chybělo Plzni k postupu? Deset centimetrů, vrací se Limberský k dělovce do tyče

15. března 2013 15:08 - Istanbul

První gól vstřelil, druhému k němu chybělo pár centimetrů. Vladimír Darida a David Limberský mohli být podepsáni pod postupem fotbalistů Viktorie Plzeň do čtvrtfinále Evropské ligy, nakonec však Západočeši po odvetě osmifinále na hřišti Fenerbahce Istanbul ve čtvrteční noci smutnili. Po remíze 1:1 jsou ze soutěže vyřazeni.

 

Uncredited, ČTK/AP

„Postup byl blízko a současně daleko," posteskl si zklamaně záložník Vladimír Darida. Právě on napálil v 61. minutě zpoza hranice velkého vápna míč nechytatelně k pravé tyči branky Volkana Demirela. „Dobře jsem balón trefil, takže jsem věřil, že střela skončí gólem," vyprávěl. Nikdo ze spoluhráčů jej však nedokázal napodobit, proto se Plzeň mezi nejlepších osm týmů Evropské ligy nakonec nepodívá. „Deset centimetrů chybělo a míč by byl v síti," mínil obránce David Limberský, jehož dělovku v 70. minutě zastavila tyčka branky Fenerbahce.

„Vzhledem k průběhu a výsledku prvního zápasu byli Turci o malinko lepší," přiznával Limberský, že sok z města u Bosporu postoupil zaslouženě. „Měli jsme na konci posílat více centrovaných míčů do velkého vápna, zjednodušit hru. Třeba by z nějakého závaru balón propadl a druhý gól do sítě Fenerbahce padl. Nicméně my jsme si postup neprohráli v Istanbulu. O čtvrtfinále jsme přišli už v domácím zápase," přemítal Darida při vzpomínce na domácí prohru 0:1.

„V Plzni jsme měli na mysli, že přes Turky můžeme postoupit. Všichni jsme měli v hlavách vidinu úspěchu, což nám svazovalo nohy. Ale k odvetě jsme jeli s vědomím, že už není co ztratit. Mohli jsme jen překvapit a hrálo se nám mnohem lépe. Navíc nám prospěl návrat Davida Limberského, který první duel nemohl kvůli trestu za žluté karty hrát. S ním se všichni vrátili na své posty a předváděli jsme naši hru," tvrdila Darida.

Rozhodl den blbec

Jeho zkušenější parťák však nesouhlasil. „Nemyslím, že bychom považovali Fenerbahce za snadného soupeře. Prostě jsme tehdy měli den blbec. Při prvním osmifinále jsem si už o přestávce říkal, že bezbranková remíza bude výborná," vyprávěl Limberský.

Den blbec měl v Istanbulu rozhodně Pavel Horváth, po jehož chybě krátce před poločasem se Fenerbahce ujalo vedení. „Někdo z kluků na něj křiknul, aby hrál sám. Myslel si, že může zpracovat balón. Prostě chyba v komunikaci," krčil rameny Limberský. Paradoxně k nedorozumění došlo na prázdném stadiónu, protože Fenerbahce mělo po výtržnostech fanoušků v předešlých kolech Evropské ligy z nařízení disciplinární komise UEFA zavřené tribuny.

„Právě kvůli tomu Pavel pokřik některého ze spoluhráčů slyšel," krčil smutně rameny Limberský. „Bylo hodně zvláštní hrát na stadiónu pro padesát tisíc lidí, aniž by se tribuny zaplnily. Atmosférou měl zápas podobu přáteláku, ale bojovalo se o čtvrtfinále Evropské ligy. Všichni jsme věděli, co je ve hře, dali jsme do hry sto procent," popisoval Darida.

Ač pro Západočechy jedna soutěž skončila, žádný odpočinek po ukončení mise v Evropské lize čekat nemohou. Už v neděli nastoupí k utkání domácí soutěže s Duklou Praha, následně řadu z Plzeňáků čekají reprezentační povinnosti, a pak přijde řežba se Spartou. „Když jsme minulou sezónu vypadli z Evropské ligy se Schalke, začali jsme v domácí soutěži vyhrávat. Věřím, že ani nyní nebudeme klopýtat," přál si Limberský.

Radek Malina (Istanbul), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..