Rubriky:

Evropská liga

Hráči Fenerbahce hazardovali s postupem, ale thriller měl šťastný konec, píší turecká média

15. března 2013 11:14 - Istanbul

Hráči Fenerbahce Istanbul riskovali s postupem a brnkali fanouškům zbytečně na nervy. S boží ochranou ale nakonec čtvrtfinále vybojovali. Byl to prostě thriller se šťastným koncem, kdy Plzeň v závěru měla blízko ke gólu. Tak hodnotí turecká média čtvrteční zápas Evropské ligy. A všichni velebí střelce nakonec postupové branky Saliha Ucana.

 

Turecká média uznávají, že postup Fenerbahce nebyl hladký a Plzeň kladla velký odpor. "Utkání si fanoušci neužili ze dvou důvodů. Za prvé nemohli být na stadiónu a za druhé Fenerbahce nehrálo zrovna nejlepší fotbal. Bylo příliš opatrné a snažilo se zejména hlídat si náskok z prvního zápasu. Naopak Plzeň předváděla mnohem lepší výkon než v prvním utkání, byla dobře takticky připravená. Pokud bude chtít Fenerbahce jít ještě dál, bude muset předvést lepší výkony," uvedl deník Milliyet.

"Hráči Fenerbahce se prosazují tím, že se snaží držet míč. Tentokrát se jim to dařilo jen v první půli. Jinak se často pouze bránili, ale kritické okamžiky ustáli, přestože neměli podporu diváků," dodal deník Sabah.

"Střídající mladíček vešel do dějin"

Za hrdinu zápasu všechna média označují devatenáctiletého záložníka Saliha Ucana, který v první půli vystřídal zraněného Mehmeta Topala a ve 43. minutě dal gól, který nakonec rozhodl o postupu tureckého celku. "Ucan vešel do dějin. Stal se nejmladším střelcem Fenerbahce v pohárech a poslal tým do čtvrtfinále," napsal deník Zaman.

Postup Fenerbahce je podle médií o to cennější, že už v úterý prošel do čtvrtfinále Ligy mistrů i Galatasaray Istanbul. "Turecko tak má dva čtvrtfinalisty evropských pohárů po 43 letech," hlásá Zaman. "Fenerbahce a Galatasaray píšou dějiny," dodal Sabah.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..