Rubriky:

Evropská liga

Žádná náhoda! U vítězného gólu jsme zužitkovali píli při nácviku standardek, tvrdí Ivanovič

16. května 2013 08:50 - Amsterdam

Srbský fotbalista Branislav Ivanovič se stal hrdinou Chelsea, když v nastaveném čase zařídil výhru nad Benfikou Lisabon ve středečním finále Evropské ligy. Při svém zásahu prý zužitkoval informace, které získal při pilné přípravě, jak soupeř brání standardní situace.

 

Michael Kooren, Reuters

"Na tréninku jsme se nácviku standardních situací hodně věnovali. Od Davida Luize (bývalý hráč Benfiky) jsme věděli, kde má Benfica při bránění slabiny. Ten gól vyšel z toho, co jsme nacvičovali," řekl Ivanovič, jenž byl vyhlášen hráčem zápasu.

"Asi to byl nejlepší moment mé kariéry. Je to skvělý pocit dát gól v nastavení tak velkého zápasu," těšilo srbského obránce.

Výhra se podle něj ale rozhodně nerodila snadno. "Benfica hrála velmi dobře. Hlavně v první půli. Byli jsme rádi, že jsme šli do kabin za stavu 0:0. Pak jsme ale dali gól a to nám zvedlo sebevědomí. Velkou roli sehrála i naše zkušenost," mínil Ivanovič.

Luiz věnoval výhru kouči Benítezovi

Výhry si užíval o to více, že loňský vítězný zápas Chelsea ve finále Ligy mistrů s Bayernem sledoval jen z tribuny. "Tam jsem hrát nemohl, takže teď to byl pro mě ještě větší zážitek. Po té těžké sezóně, co máme za sebou, jsme si tohle zasloužili," řekl Ivanovič. "Po vypadnutí z Ligy mistrů jsme chtěli dokázat, že stále jsme dobrý tým," dodal.

Jeho spoluhráč David Luiz věnoval výhru v Evropské lize trenérovi Rafaelu Benítezovi, který po sezóně u týmu končí. "Chci mu to věnovat, protože s námi odvedl velký kus práce. Na podzim to s námi nevypadalo nejlépe, ale vše se v dobré obrátilo," řekl brazilský záložník či stoper.

Do Chelsea přišel před dvěma roky právě z Benfiky. "Benfiku budu mít vždy v srdci. Bylo těžké ji opustit, ale rozhodl jsem se tak právě kvůli těmto trofejím, které s Chelsea získávám. Každopádně bych byl raději, kdybychom ve finále porazili jiný tým než zrovna Benfiku," přiznal Luiz.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..