Jirsák zařídil gólem v předkole EL výhru Botevu Plovdiv

Český fotbalista Tomáš Jirsák zařídil svým gólem výhru Botevu Plovdiv 1:0 na hřišti FC Astana v úvodním utkání 1. předkola Evropské ligy. Devětadvacetiletý bývalý hráč Teplic či Hradce Králové se trefil ve 44. minutě, kdy pohotově doklepl odražený míč do sítě.

Tomáš Jirsák ještě v dresu fotbalové reprezentace do 21 let.

Jirsák svou trefou rozesmutněl českého trenéra domácích Kazachů Miroslava Beránka. Jeho svěřenci sice byli střelecky aktivnější, žádnou šanci však neproměnili.

Ve dvojzápase mezi FC Tiraspol a Skonto Riga se rozhoduje o soupeři Liberce pro 2. předkolo a k postupu má po prvním duelu výrazně blíž tým z lotyšské metropole. Hosté zvítězili v Moldavsku těsně 1:0, když jediný gól zaznamenal na začátku druhé půle záložník Ruslan Mingazov. Zápas sledoval v hledišti liberecký asistent trenéra Jiří Chytrý.

Vedle Jirsáka se představili v akci i další Češi. Vítězství slavil také záložník Rosenborgu Trondheim Bořek Dočkal, k výhře 2:1 na hřišti severoirského Crusaders přispěl asistencí u rozhodujícího gólu. Obránce Pavel Pergl si s Vadúzem odvezl remízu 0:0 z gruzínské Čichury, norské Tromsö v sestavě se Zdeňkem Ondráškem doma překvapivě prohrálo 1:2 se slovinským Celje.

Nejlepší střelec minulé sezóny norské ligy se dostal do několika šancí, pověst kanonýra ale tentokrát nenaplnil. Vysloužil si pouze žlutou kartu. Dobře vstoupila do pohárové sezóny Žilina, která vyhrála na hřišti gruzínského Torpeda Kutaisi vysoko 3:0.

Odvety se hrají za týden. České celky vstoupí do soutěže až ve 2. předkole, ve kterém se vedle Liberce představí i pražská Sparta. Jablonec coby vítěz Poháru České pošty začne ve 3. předkole.