Ondrášek rozhodl v Evropské lize gólem o triumfu Tromsö nad Differdange, Bony se trefil dvakrát

Český fotbalista Zdeněk Ondrášek rozhodl gólem o domácí výhře Tromsö 1:0 nad Differdange v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy. Bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried v soutěžní premiéře za Swansea přispěl dvěma brankami a přihrávkou k jasné výhře 4:0 nad Malmö.

Zdeněk Ondrášek (vpravo) dokáže každou trefu v dresu Tromsö na hřišti řádně oslavit.

Čtyřiadvacetiletý útočník Ondrášek se prosadil čtvrt hodiny před koncem a norskému týmu zajistil alespoň těsný náskok do odvety v Lucembursku. Ondrášek zaznamenal v letních předkolech Evropské ligy už druhý zásah.

Stejně starý reprezentant Pobřeží slonoviny Bony Wilfried do velšského celku přestoupil v létě z Arnhemu za rekordních 12 miliónů liber (asi 362 miliónů korun). Swansea poslal do vedení krátce před pauzou Španěl Michu, ale druhý poločas už patřil nejlepšímu střelci minulé sezóny nizozemské ligy. Bony se trefil v 55. a 59. minutě a v závěru ještě asistoval u gólu střídajícího Pozuela.

Útočník národního mužstva Matěj Vydra naopak sledoval pouze z lavičky náhradníků výhru Udine 3:1 na půdě bosenského mužstva Široki Brijeg. Za účastníka Serie A se prosadili už v první půli dvakrát Muriel a jednou kapitán Di Natale.

Obránce Ondřej Čelůstka nastoupil v základní sestavě Trabzonsporu, jenž si ze stadiónu Dinama Minsk odvezl nadějné vítězství 1:0. Čelůstku po hodině hry vystřídala letní francouzská posila z Chelsea Malouda. Stejný výsledek uhrál doma také Slask Vratislav. Tým vedený českým trenérem Stanislavem Levým přehrál Bruggy.

Švédský přemožitel Sparty Häcken na svém hřišti v Göteborgu podlehl švýcarskému Thunu 1:2 a vzdálila se mu účast v závěrečném play off.

Nedařilo se ani slovenským zástupcům v EL. Žilina prohrála v Chorvatsku s Rijekou 1:2. V ještě horší pozici je před odvetou Trenčín, který doma podlehl rumunské Ploješti 1:3.