Fotbalisté Strömsgodsetu před odvetou s Jabloncem vyhráli v lize

Fotbalisté Strömsgodsetu přivítají ve čtvrteční odvetě třetího kola Evropské ligy Jablonec povzbuzeni ligovým vítězstvím. Soupeř vítěze Poháru České pošty v neděli porazil v 18. kole norské nejvyšší soutěže Sarpsborg na jeho hřišti 4:2.

Jablonecký útočník Michal Hubník padá po zákroku Madsena ze Strömsgodsetu, po němž sudí odpískal pokutový kop.

Strömsgodset, jenž ve čtvrtek v úvodním utkání EL na severu Čech prohrál 1:2, si připsal druhou ligovou výhru za sebou a v neúplné tabulce se dostal do čela. Hosté z Drammenu v neděli dvakrát vedli, domácí dvakrát srovnali, na další dvě trefy Strömsgodsetu už ale zareagovat nedokázali.

Za vítěze skóroval už v 3. minutě Brenne, v závěru poločasu Diomande, deset minut po přestávce Storbaek a v 83. minutě zpečetil skóre Boateng. Soupeř Jablonce hrál v sestavě Larsen - Vilsvik, Horn, Madsen, Storbaek - Brenne (57. Boateng), Johansen, Ovenstad (76. Ibrahim) - Kamara, Diomande, Wikheim (67. Keita).