Rubriky:

Evropská liga

Postup přes Udine by byl malý zázrak, tuší liberecký kouč Šilhavý

9. srpna 2013 16:07 - Liberec

Jsme jasným outsiderem, zní z tábora libereckých fotbalistů poté, co je páteční los 4. předkola Evropské ligy svedl dohromady s Udine. Na atraktivitě souboji dodává i přítomnost české ofenzivní hvězdy Matěje Vydry v kádru italského celku. Severočeši by ale rádi využili euforie, kterou nabrali po čtvrtečním vyřazení FC Curych. Dobře ale také vědí, že duel s předním celkem Serie A pro ně bude mnohem složitější prověrkou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Postoupit přes Udine by se rovnalo malému zázraku," řekl ČTK kouč Slovanu Jaroslav Šilhavý, který je rád alespoň za to, že jeho tým začne dvojzápas na hřišti Udinese Calcio. Pro Liberec by mohla být částečnou výhodou i větší rozehranost a skutečnost, že italská liga startuje až za dva týdny.

"I tak jsme narazili na jednoho z nejtěžších možných soupeřů, bude to obrovsky těžký dvojzápas. Ale jako nenasazení jsme si už nemohli moc vybírat. Dopředu se každopádně nevzdáváme," uvedl Šilhavý.

Liberec dělí jediný vyhraný dvojzápas od toho, aby stanul ve vysněné základní skupině soutěže. Severočeši se naposledy v hlavní fázi některé z pohárových soutěží ocitli přes sedmi lety a teď vědí, že znovu nebudou mít jednoduchou pozici. "Favorit je jasně daný, ale Udine to budeme chtít co možná nejvíc znepříjemnit," řekl Šilhavý.

Role outsidera by Liberci mohla vyhovovat

Zatímco v 2. předkole EL v souboji se Skontem Riga byl Liberec jasným favoritem a v posledním dvojutkání s FC Curych se všeobecně postup spíše čekal od švýcarského soka, teď Severočechům věří málokdo. Mužstvo Slovanu však nic nenamítá.

"Myslím, že by nám taková role naopak mohla sedět, vůbec se tím netrápíme. Teď jsme už v pozici, kdy absolutně nemáme co ztratit. V Evropské lize jsme už ušli nějakou cestu, a když jsme tak blízko od našeho cíle, tak se toho jen tak nevzdáme," řekl kapitán Slovanu Radoslav Kováč.

"Také před minulým zápasem s Curychem se postup čekal od soupeře, ale my jsme si ověřili, že se i s papírově silnějším týmem dá hrát. Taková zkušenost nám teď může jen pomoci," věřil Šilhavý.

Liberečtí hráči ani příliš nesmutní nad tím, že si nezahrají proti londýnskému Tottenhamu, který na ně také v osudí číhal. Také Kováč si tajně myslel na návrat do Anglie, kde dřív hájil barvy West Hamu United, londýnského rivala Tottenhamu.

Přáli si Tottenham

"Moc by se mi to líbilo ještě jednou nasát atmosféru anglického fotbalu. I kluci v mančaftu by si Tottenham přáli, protože by to byly překrásné zápasy. Já bych si navíc mohl zahrát proti Scottu Parkerovi, se kterým jsme se potkali právě ve West Hamu. Ale máme Udine, nic jednoduššího než Tottenham nás nečeká," podotkl Kováč.

"Udine a Tottenham, to je srovnatelná kvalita. Naši hráči teď mají skvělou šanci, aby se opravdu vytáhli a třeba si řekli o nějaké dobré angažmá. Proti takovým týmům si nezahrajete každý den, my teď máme to štěstí, abychom se s ním poměřili. Důležité bude, abychom venku uhráli takový výsledek, který zaručí i dramatičnost odvety," dodal Šilhavý.

ČTK

Který ze severočeských klubů postoupí do základní skupiny Evropské ligy?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..