Rubriky:

Evropská liga

Skuhravý: Jsme válečníci, ani s Betisem neprodáme kůži lacino

9. srpna 2013 16:16 - Jablonec nad Nisou

Fotbalisté Jablonce se těší na konfrontaci s předním španělským klubem Betisem Sevilla. Je jim jasné, že z pěti možných soupeřů dostali pro 4. předkolo Evropské ligy asi toho nejtěžšího, na druhou stranu nechtějí dát svoji kůži lacino. Souboj se sedmým týmem minulého ročníku Primera División berou jako obrovskou zkušenost a školu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Přáli jsme si soupeře, přes kterého bychom mohli projít. Jsme realisté, Betis je velkým favoritem, na druhou stranu jsme válečníci a neprodáme svoji kůži lacino. Konfrontace s předním španělským klubem je pro nás obrovské plus a obrovská škola," řekl ČTK kouč Roman Skuhravý.

Brankář Michal Špit považuje Betis za nejtěžšího soupeře z pětice týmů, na které Jablonec mohl narazit. "Osobně myslím, že Betis je z možných soupeřů nejsilnější. Španělé jsou několik let na vrcholu klubového i reprezentačního fotbalu. Ta konfrontace bude pro náš klub obrovskou zkušeností. Postup by byl velkým překvapením, ale je zbytečné mít dopředu nějakou poraženeckou náladu," uvedl Špit pro ČTK.

Požene je vpřed vyprodaný stadión?

Skuhravý los sledoval v přímém přenosu a z pětice možných soupeřů si právě Betis příliš nepřál. "Nechtěl jsem Betis a Černomorec Oděsa. Naopak mi přišlo, že třeba s PAOK Soluň bychom měli solidní šanci," uvedl. "Ale chceme se o to porvat i s Betisem. Každý zápas začíná 0:0, budeme je chtít co nejvíc pozlobit. Hlavně doufám, že se nám poprvé povede vyprodat stadión," dodal Skuhravý.

Stejné přání má i Špit. "I když Betis samozřejmě nemá takové jméno jako Barcelona a Real Madrid a nemá v kádru tak výraznou hvězdu, je to klub, který hraje ve španělské lize pravidelně nahoře. Je to asi nejatraktivnější soupeř z té nabídky, takže doufám, že bude vyprodáno," přál si zkušený gólman.

Do Španělska vyšlou pozorovatele

Drobnou výhodou by pro Jablonec mohlo být, že španělská liga začne až příští víkend. "Pár zápasů už máme za sebou, mohlo by to hrát malou roli. Na druhou stranu takovýhle klub zase nic nepodcení," mínil Špit.

"Betis je natolik zkušený tým, že při jejich způsobu trénování tohle u nich nebude problém," naznačil Skuhravý, že soupeřovu menší rozehranost nepovažuje za výhodu. Jablonečtí chtějí vidět Betis osobně v akci, proto plánují vyslat pozorovatele na první kolo španělské ligy, v němž tým z Andalusie zavítá na hřiště slavného Realu Madrid.

ČTK

Který ze severočeských klubů postoupí do základní skupiny Evropské ligy?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..