Rubriky:

Evropská liga

Šilhavého vzpomínky na Bukurešť neděsí. Co se tenkrát Liberci stalo, je už pryč, říká

27. srpna 2013 13:03 - Liberec

Skloubit náročný program v součtu domácí Gambrinus ligy s evropskými poháry se zatím nadmíru daří fotbalistům Slovanu Liberec, kteří se v tabulce nejvyšší soutěže drží v těsném závěsu za vedoucím tandemem Plzeň, Sparta. A trenér Jaroslav Šilhavý věří, že forma jeho svěřencům vydrží co nejdéle. Případný postup do základní skupiny Evropské ligy přes italské Udine by podle něj byl velkým zázrakem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak bylo těžké přeorientovat se po hektickém zápase na půdě italského Udine na běžné ligové střetnutí s Bohemians 1905?

Hráči vědí, o co jde. A společným ambicím odpovídá i tréninkový program. Všichni spolupracují při přípravě na utkání a cítí šanci prosadit se v lize i na mezinárodním poli. Proto nechtěli při myšlenkách na Udine odevzdat ani zápas s Bohemkou. Hodně práce v kabině odvádějí nejzkušenější borci jako Radek Kováč nebo náhradní brankář Zbyněk Hauzr. Pozitivně působí na spoluhráče.

I díky výhře 1:0 nad Klokany jste si pohlídali třetí místo v ligové tabulce. Co říkáte na dosavadní vývoj soutěže?

Je příjemné, že stíháme oba největší favority, kteří si to chtějí rozdat o titul. Respektujeme kvality Plzně a Sparty. Současně doufám, že i my v Liberci máme do bojů co říci. Teplice se na podzim nadechly, daří se jim střelecky. A dobře si vede i Jablonec. První pětka malinko odskočila, ale soutěž bude ještě dlouhá. Na opačném pólu tabulky jsou celky, které nasbíraly málo bodů, nicméně v lize nejsou žádní odpadlíci. I relativně slabší mužstva dokážou pozlobit ostatní soupeře.

Projevuje se na vašem týmu únava z nabitého programu?

Únava se vstřebává vždycky lépe, když se vyhrává. Atmosféra v mužstvu je velmi dobrá. Ale vytvářejí ji nejen sami fotbalisté, ale i lidé kolem týmu i klubu. Hráči dobře regenerují, aby zvládli dva zápasy v týdnu. Máme možnost volit i některé alternativy, co se týče sestavy. A věřím, že vydržíme se silami co nejdéle. V sezóně jsme odehráli už jedenáct soutěžních zápasů. A byl bych šťastný, kdybychom měli i nadále nahuštěný program, což by znamenalo účast v základní skupině Evropské ligy.

Prozradíte, kdo na pravém okraji obrany nahradí proti Udine vykartovaného Kušníra?

Proti Bohemce hrál na tomto postu Coufal. Zvažujeme i jiné varianty, třeba s Frýdkem, ale na rozhodnutí máme ještě pár dní.

Nestraší vás tak trochu liberecká pohárová minulost s vyřazením Slovanu od Dinama Bukurešť? Tehdy Severočeši vyhráli v Rumunsku kontumačně 3:0, doma podlehli 0:3 a pak vypadli na penalty...

Ze současného kádru u toho byli jen Kelič a Hauzr. Co se tenkrát stalo, je už pryč. Udine je o level výš, než tehdejší rumunský tým. A jsme si vědomi obrovské kvality italských hráčů, což nás nutí k obezřetnosti. Nemyslím si, že by někdo z Liberce odvetu podcenil, i když vedeme po prvním zápase 3:1. Bude to ještě bitva. Uděláme maximum, aby se nám podařilo uspět. Výhra v Itálii byla malým zázrakem a postup by byl už velkým zázrakem (úsměv).

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..