Sionko vystřílel Austrii osmifinále Poháru UEFA

Libor Sionko v neděli vystřílel fotbalistům Austrie Vídeň postup do osmifinále Poháru UEFA. Na hřišti španělského Bilbaa dal reprezentační záložník oba góly hostů a rakouský vicemistr zvítězil 2:1. Austria se tak může těšit na dalšího španělského protivníka Zaragozu.

Dvojzápas vídeňského celku s Bilbaem nabral skluz kvůli sněhové vánici, která znemožnila v Rakousku odehrát první duel v původním termínu. Ve čtvrtek skončil zápas bezbrankovou remízou a v dnešní odvetě ve Španělsku se domácí ujali po dvaceti minutách hry vedení. Penaltu nařízenou za Dospelovu ruku ve vápně proměnil Yeste.

Poté ale přišly velké Sionkovy chvíle. V 36. minutě po zaváhání domácí obrany vyrovnal přesnou střelou do horního rohu a dvacet minut před koncem dal i vítězný gól. Bilbao už se na odpověď nevzmohlo a Sionko se Štěpánem Vachouškem i ostatními fotbalisty Austrie mohli slavit postup.

Osmifinále se Zaragozou si vídeňský klub zahraje 10. a 16. nebo 17. března a začne doma.

Pohár UEFA - 3. kolo
Athletic Bilbao - Austria Vídeň 1:2 (1:1)
Branky: 20. Yeste z pen. - 36. a 70. Sionko. Rozhodčí: Gilewski (Pol.). Diváci: 38.000. První zápas 0:0, postoupila Austria.