Freiburg - Liberec 2:2Liberec vydřel ve Freiburgu remízu, bod vystřelil Rambo

35. Mehmedi 2 : 0
67. Kalitvincev 2 : 1
74. Rabušic 2 : 2

dos (Freiburg)Sport.cz

Fotbalisté Liberce se po sedmi letech znovu dočkali skupinové fáze pohárové soutěže. Ve Freiburgu předvedli v úvodním kole Evropské ligy velký obrat a vyválčili remízu 2:2, v závěru sahali i po výhře. Dalšími soupeři ve skupině jsou FC Sevilla a Estoril.

Sergej Rybalka bojuje o míč s fotbalisty Freiburgu.

Tak přece na jednoho Čecha došlo. V základní sestavě Freiburgu se po čase objevil stoper Krmaš. Domácí od začátku ukazovali své přednosti, jednoduchou kombinací na pár přihrávek se dostávali na dostřel Kovářovy branky. Schmid pálil jen těsně vedle, Sorg si troufl na slalom ve vápně. Liberec se uvedl ve 12. minutě střelou Rabušice.

Freiburg byl ovšem nebezpečnější, Mehmediho hlavičku Kovář s námahou vytěsnil na roh. Kušnírův zkrat pak posadil domácí na koně. Liberecký bek si nejdřív vykoledoval žlutou kartu za protesty, vzápětí pak naivně fauloval Güntera a Schuster nařízenou penaltu proměnil. Slovan mohl vyrovnat, jenže Rabušicův nadýchaný centr Delarge nedokázal dopravit do sítě. A tak bylo hůř. Děravá liberecká záloha propustila před vápno Mehmediho, který prudkou střelou přes Kovářovy ruce přidal druhý gól.

Ani druhý poločas nezačal ideálně, Kováč si malou domů málem dal vlastní gól. Slovanu pak nahrál brankář Baumann, ani jeho minelu však Fleišman nevyužil. Šilhavého tým aspoň začal útočit a Freiburg hlídal svůj náskok. Trenér měl šťastnou ruku. Střídající Kalitvincev po pěti minutách na hřišti zdálky vypálil a Baumann jeho ránu legračně propustil do sítě. Také druhý gól si dali domácí takřka sami, Mehmedi nahrál malou domů Rabušicovi a ten vyrovnal. Rambo od Ještědu pak ještě trefil tyč a Freiburg dohrával od 77. minuty bez vyloučeného Guédého. Liberec měl po obratu vítězství na dosah, v nastavení však přišel o Rybalku a Krmaš pak zazdil tutovou šanci.

České týmy dál čekají na pohárovou výhru nad německým klubem od roku 2004.

První zápas Evropské ligy, skupina H:
Freiburg - Liberec 2:2on-line
Branky: 23. z pen. Schuster, 35. Mehmedi – 67. Kalitvincev, 74. Rabušic. Rozhodčí Balaj (Rum.), žluté karty: Schuster, Guédé – Kušnír, Rybalka, Kelič, Rabušic, červené: 77. Guédé  – 90. Rybalka, 15 000 diváků.
Freiburg: Baumann – Sorg, Krmaš, Ginter, Günter – Fernandes, Schuster – Schmid, Mehmedi (90. Coquelin), Kerk (66. Guédé) – Hanke (79. Freis).
Liberec: Kovář – Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman – Sackey (62. Kalitvincev), Rybalka – Delarge, Pavelka, Frýdek (46. Šural) – Rabušic.