Rubriky:

Evropská liga

Frankfurt po zápase v Bordeaux těšila rekordní podpora 12 tisíc fandů

29. listopadu 2013 11:29 - Bordeaux

Fotbalisté Frankfurtu po čtvrtečním postupu v Evropské lize vyzdvihli podporu svých fanoušků, kterých na vítězný zápas do Bordeaux (1:0) přijelo zhruba 12 tisíc a vytvořili neoficiální venkovní německý rekord. V Eintrachtu, kde působí i reprezentační útočník Václav Kadlec, jsou rádi, že si navzdory trápení z bundesligy už po pátém utkání skupiny F zajistili účast v jarním play off.

 

Regis Duvignau, Reuters

Příznivci Frankfurtu překonali fanoušky Mönchengladbachu, kterých v únoru vyjelo do Říma na utkání EL s Laziem asi 10 tisíc. "Je to úžasné. Tohle bylo poprvé, co 12 tisíc fanoušků se svým týmem cestovalo na podobný zápas. Bohužel jsme jim nenabídli příliš fotbalové krásy, ale na konci máme tři body a všichni mohou být spokojení," řekl švýcarský záložník Tranquillo Barnetta.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

"Bylo to těžký duel, ale podpora fanoušků byla výborná. Pro tým bylo skvělé hrát před takovou kulisou," ocenil autor rozhodující branky z 83. minuty Martin Lanig. "Ve čtvrtek odpoledne jsme se šli projít a potkali mnoho fanoušků z Frankfurtu, kteří nám dodali energii. Viděli jsme je slavit a cítili, že stojí při nás. Dát před nimi gól, bylo jako skórovat doma," dodal německý středopolař, jenž přišel na hřiště až ve druhém poločase. Krátce před jeho trefou opustil trávník Kadlec.

Radost z ušmudlané výhry

Trenér patnáctého celku bundesligy Armin Veh přiznal, že hráči měli v hlavách předchozí sérii pěti soutěžních utkání bez výhry. "Byli jsme na začátku utkání velmi nervózní kvůli špatným výsledkům z posledních týdnů. Z ušmudlaného vítězství máme neuvěřitelnou radost. Hodně nás těší, že jsme si už po pátém utkání zajistili postup i první místo ve skupině," řekl Veh.

"Naším hlavním cílem byl postup ze základní fáze, což se nám podařilo. Nyní se díváme před sebe a musíme se vrátit do ligy, kde nás čekají těžká utkání. Budeme se snažit získat hodně bodů a potom se pokusíme dojít co nejdále v Evropské lize," uvedl Barnetta. "Uvidíme, koho dostaneme v příštím kole, ale můžeme dojít hodně daleko. V EL zbylo hodně dobrých týmů a těšíme se," doplnil Lanig.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..