Šachtaru na soustředění v Emirátech do třetice stačil k výhře jeden gól

Výsledku 1:0 se drží jako klíště. Toto skóre si fotbalisté Šachtaru Doněck na soustředění ve Spojených arabských emirátech oblíbili - ve čtvrtek jím porazili bundesligový Eintracht Frankfurt, v sobotu dánský Bröndby Kodaň a dnes jihokorejský Pohang Steelers. Jediný gól asijskému soupeři vstřelil ve 45. minutě Brazilec Luiz Adriano. V základní sestavě příštího soupeře Plzně v Evropské lize znovu nastoupil český reprezentant Tomáš Hübschman.

Fotbalisté Šachtaru Doněck se přípravují ve Spojených arabských emirátech v atraktivním prostředí...

Zatímco fotbalisté Plzně dnes hrají na soustředění v Turecku svůj první zápas s ruským Permem, jejich příští pohárový soupeř je už v Abú Dabí jako doma. Přátelské zápasy zvládá Šachtar mazácky. Dá jeden gól, pošetří nějaké síly a dovede utkání k výhře 1:0...

„Fyzicky na tom byl Frankfurt, jemuž za týden začíná bundesliga, logicky lépe. Zatím jsme v přípravě hodně pracovali na síle, takže rychlostně na tom ještě nejsme nejlépe. Ale svými schopnostmi a dobrou hrou jsme i tak byli schopní dosáhnout vítězství," cenil si po prvním utkání Tomáš Hübschman.

V rychlém tempu Doněck prověřili také Korejci. „Soupeř byl na vysoké úrovni, byl hodně rychlý. Ale míč jsme kontrolovali my, což vedlo k další výhře," pochválil si po dnešním duelu záložník Douglas Costa, další z plejády Brazilců v kádru Šachtaru.

Doněck se na soustředění v teple ještě utká s Lokomotivem Taškent a Krasnodarem.

Šachtar Doněck - Pohang Steelers 1:0 (1:0)
Branka: 45. Luiz Adriano.
Sestava Šachtaru - I. poločas: Pjatov - Kobin, Kučer, Hübschman, Sobol - Štepaněnko, Ilsinho - Alex Teixeira, Taison, Bernard - Ferreyra (21. Luiz Adriano).
II. poločas: Kanibolockij - Srna, Krivcov, Rakickij, Ševčuk - Wellington, Fred - Douglas Costa, Eduardo, Dentinho - Luiz Adriano. Trenér: Lucescu.