Soupeř Liberce Alkmaar podlehl v lize Deventeru

Amsterdam

Fotbalisté Alkmaaru, soupeři Liberce v Evropské lize, podlehli v 23. kole nizozemské ligy Deventeru 1:2. Po dvou výhrách vyšli poprvé bodově naprázdno, v tabulce jim patří sedmé místo a na vedoucí Ajax Amsterdam ztrácejí již 14 bodů.

Hosté prohrávali na hřišti týmu, jenž nese také název Go Ahead Eagles, od 35. minuty, kdy se dalekonosnou trefou prosadil záložník Doke Schmidt. Čtyři minuty před koncem přidal druhou branku domácího týmu po samostatném úniku Jarchino Antonia. Snížení útočníka Roye Beerense v nastaveném čase už Alkmaaru body nepřineslo.

Alkmaar nastoupil v této sestavě: Alvarado - Viergever, Wuytens (73. Poulsen), Gouweleeuw, Reijnen - Elm, Ortíz (79. Gudmundsson), Gudelj - Beerens, Avdič, Berghuis (73. Lewis).