Rubriky:

Evropská liga

Utkání Evropské ligy mezi Kyjevem a Valencií se odehraje na Kypru

19. února 2014 14:27 - Kyjev

Utkání 2. kola Evropské ligy mezi fotbalisty Dynama Kyjev a Valencie se kvůli kritické situaci na Ukrajině odehraje na Kypru na stadiónu v Nikósii. Ukrajinská vláda dnes na čtvrtek vyhlásila státní smutek k uctění památky obětí nepokojů, v ohrožení jsou proto i domácí zápasy Dněpropetrovska s Tottenhamem a Oděsy s Lyonem.

 

Stringer, Reuters

Změnu dějiště utkání potvrdil prezident Valencie Amadeo Silvo, podle kterého zvítězil zdravý rozum. "Bylo by velice složité hrát ten zápas v Kyjevě. Měli jsme zaručenou bezpečnost, ale situace je nepředvídatelná a ani při nejlepší snaze ji kontrolovat nejde, proto je neutrální hřiště nejlepší variantou," cituje funkcionáře agentura Reuters.

Dnešní předzápasové setkání činovníků UEFA a kyjevského Dynama původně podle agentury Unian čtvrteční termín potvrdilo. Valencie však kvůli obavám hráčů o bezpečnost odjezd do Kyjeva odkládala a úspěšně vyjednávala o náhradní variantě.

Krvavé srážky opozičních demonstrantů s policií si v kyjevských ulicích v minulých třech dnech vyžádaly 25 mrtvých a stovky zraněných. Bezpečnostní situace v centru Kyjeva, kde leží stadion místního Dynama, je stále krajně napjatá, k násilným střetům dochází podle ukrajinských médií také v dalších městech na západě i východě země.

Vzhledem ke státnímu smutku, který podle nařízení prezidentské kanceláře vylučuje konání jakýchkoli zábavních a sportovních akcí, jsou ohrožena utkání oděského Černomorce s Lyonem a Dněpropetrovska s Tottenhamem. O případném odkladu těchto zápasů zatím nejsou žádné informace.

Ukrajinského soupeře má i Viktoria Plzeň, která 2. kolo Evropské ligy se Šachtarem Doněck rozehraje ve čtvrtek domácím utkáním.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..