Evropská liga

Alkmaar - Liberec 1:1

Liberec sahal v Alkmaaru po postupu. Druhý gól ale nevstřelil a v Evropské lize končí

19. Viergever 1:0
72. Budnik 1:1
Záznam online reportáže »

27. února 2014 21:02 - Alkmaar
(Aktualizováno: 27. února 2014 22:59)

Fotbalisté Liberce si osmifinále Evropské ligy nezahrají. V odvetě úvodního kola vyřazovací fáze soutěže remizovali v Alkmaaru 1:1, což jim po domácí porážce 0:1 k postupu nestačilo.

Paul Vreeker/United Photos, Reuters

S Hroššem v brance a hlavně jednogólovým mankem z prvního zápasu se vydal Slovan za prodloužením svého pohárového snu. Na podzim slavil venku úspěchy hrou na brejky, tentokrát se role obrátily.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Větší počet hráčů Liberce se musel zapojovat do útoku, jenže po ztrátě míče hrozily bleskurychlé kontry Alkmaaru. První šanci měl Jóhannsson, a když zmatkující Coufal nabídl domácím laciný roh, hlavičkující Viergever otevřel skóre - kapitán AZ přitom skóroval i v Liberci. Vzápětí mohl vyrovnat Rajnoch, ale Esteban jeho tutovku bravurně lapil.

Dlouho se zdálo, že Slovan nemá po zimní pauze pohárovou formu z podzimu. Ani současný Alkmaar nehraje nic velkého a nebyl lepší než Curych či Udine, které Liberec z pohárů vypakoval. Postup si však AZ hlídal.

Teprve po 55. minutě hosty probraly střely Pavelky, Rybalky a Coufala. A v 72. minutě přišlo drama, když Budnik po rohu vyrovnal. Domácí znervózněli a Liberce bylo plné hřiště. Esteban famózně vyrazil Šuralovu hlavičku, která měla gólové parametry. V závěru měl postup na hlavě i žolík Pimpara a ukrajinský sudí upřel Slovanu po ruce Gouweleeuwa penaltu! Jeden zásah mu tedy nakonec chyběl, přesto opouští Evropskou ligu se ctí.

Odveta úvodního kola vyřazovací části EL:
AZ Alkmaar - FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)
Branky: 19. Viergever - 72. Budnik. Rozhodčí: Bojko - Kornijko, Volodin (všichni Ukr.). ŽK: Gouweleeuw, Viergever, Lewis - Coufal, Šural, Budnik. První zápas: 1:0, postoupil Alkmaar.
Alkmaar: Esteban - Reijnen, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever - Gudelj, Ortiz, Elm - Beerens (87. Poulsen), Jóhannsson (75. Lewis), Gudmundsson. Trenér: Advocaat.
Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural, Pavelka, Rybalka, Jarolím (69. Pimpara), Frýdek (31. Douglas) - Budnik (83. Kolár). Trenér: Šilhavý.
Ostatní výsledky odvetných zápasů druhého kola Evropské ligy najdete zde.
Dvojice pro osmifinále fotbalové Evropské ligy (první zápasy 13. března, odvety 20. března):