Alkmaar - Liberec 1:1Liberec sahal v Alkmaaru po postupu. Druhý gól ale nevstřelil a v Evropské lize končí

19. Viergever 1 : 0
72. Budnik 1 : 1

Fotbalisté Liberce si osmifinále Evropské ligy nezahrají. V odvetě úvodního kola vyřazovací fáze soutěže remizovali v Alkmaaru 1:1, což jim po domácí porážce 0:1 k postupu nestačilo.

Zklamaní fotbalisté Slovanu Liberec Radoslav Kováč a Jan Rajnoch po inkasovaném góluna hřišti Alkmaaru. Vzadu je obránce Slovanu Jiří Fleišman.

S Hroššem v brance a hlavně jednogólovým mankem z prvního zápasu se vydal Slovan za prodloužením svého pohárového snu. Na podzim slavil venku úspěchy hrou na brejky, tentokrát se role obrátily.

Větší počet hráčů Liberce se musel zapojovat do útoku, jenže po ztrátě míče hrozily bleskurychlé kontry Alkmaaru. První šanci měl Jóhannsson, a když zmatkující Coufal nabídl domácím laciný roh, hlavičkující Viergever otevřel skóre - kapitán AZ přitom skóroval i v Liberci. Vzápětí mohl vyrovnat Rajnoch, ale Esteban jeho tutovku bravurně lapil.

Dlouho se zdálo, že Slovan nemá po zimní pauze pohárovou formu z podzimu. Ani současný Alkmaar nehraje nic velkého a nebyl lepší než Curych či Udine, které Liberec z pohárů vypakoval. Postup si však AZ hlídal.

Teprve po 55. minutě hosty probraly střely Pavelky, Rybalky a Coufala. A v 72. minutě přišlo drama, když Budnik po rohu vyrovnal. Domácí znervózněli a Liberce bylo plné hřiště. Esteban famózně vyrazil Šuralovu hlavičku, která měla gólové parametry. V závěru měl postup na hlavě i žolík Pimpara a ukrajinský sudí upřel Slovanu po ruce Gouweleeuwa penaltu! Jeden zásah mu tedy nakonec chyběl, přesto opouští Evropskou ligu se ctí.

Odveta úvodního kola vyřazovací části EL:
AZ Alkmaar - FC Slovan Liberec 1:1 (1:0)
Branky: 19. Viergever - 72. Budnik. Rozhodčí: Bojko - Kornijko, Volodin (všichni Ukr.). ŽK: Gouweleeuw, Viergever, Lewis - Coufal, Šural, Budnik. První zápas: 1:0, postoupil Alkmaar.
Alkmaar: Esteban - Reijnen, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever - Gudelj, Ortiz, Elm - Beerens (87. Poulsen), Jóhannsson (75. Lewis), Gudmundsson. Trenér: Advocaat.
Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural, Pavelka, Rybalka, Jarolím (69. Pimpara), Frýdek (31. Douglas) - Budnik (83. Kolár). Trenér: Šilhavý.
Ostatní výsledky odvetných zápasů druhého kola Evropské ligy najdete zde.
Dvojice pro osmifinále fotbalové Evropské ligy (první zápasy 13. března, odvety 20. března):