Rubriky:

Evropská liga

Ve Francii nás čeká jiná soutěž. Podáme jiný výkon než proti Spartě, věří plzeňský Horváth

12. března 2014 17:47 - Lyon

Na rozdíl od dnes už plzeňského extrenéra Pavla Vrby ho nový kouč Dušan Uhrin nešetří ani trochu. Kapitán fotbalistů Viktorie Pavel Horváth nastupuje na jaře pravidelně v lize i na evropské pohárové scéně, takže jedno utkání střídá druhé. Čtvrteční osmifinálové střetnutí Evropské ligy v Lyonu nebude výjimkou, i do něho povede osmatřicetiletý středopolař svůj tým s páskou na rukávě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Každé tři, čtyři dny zápas, to musí dát pořádně zabrat. Jak se vůbec před duelem v Lyonu cítíte na duši a hlavně na těle?

O duši nejde, ale tělo zátěž pochopitelně pociťuje. V pondělí po zápase se Spartou jsem rozhodně v ideálním rozpoložení nebyl, ale každý den pomůže. A maséři a fyzioterapeuti také.

Takže prohra se Spartou a ztráta mistrovských nadějí vaši duši nijak nepoznamenala?

Řekli jsme si k zápasu na Letné své. Teď nás ve Francii čeká jiná soutěž a věřím, že podáme i jiný výkon než proti Spartě.

Po postupu přes Šachtar jste ještě na Ukrajině tvrdil, že se vám nezdá Lyon v ofenzivě tak silný jako Doněck. Nezměnilo sledování videa váš názor?

Nebudu tvrdit, že Lyon je slabší nebo snad silnější než Doněck. Pár sestřihů jsme viděli a Francouzi rozhodně špatní nejsou, i když takovou sílu v ofenzivě jako Šachtar těžící ze své brazilské legie nemají. Ale útočně ladění jsou, organizovaně také hrají, takže bude potřeba, abychom hodně dobře bránili. Jejich dva útočníci, oba krajní záložníci i obránci se do ofenzivy hodně zapojují.

Ale suma sumarum - přece jen by mělo jít o hratelnějšího protivníka, přes kterého by se do čtvrtfinále postoupit mohlo?

Pro nás je podstatné, že se s Lyonem střetneme ve dvou zápasech a až jejich resumé rozhodne o postupujícím. V letošní sezóně jsme hráli vesměs v opačném gardu než v minulosti a začínali doma, ale ani to nás nezastavilo. Je tudíž jedno, kde pohárovou konfrontaci začínáme. Podstatné bude, abychom obě utkání odehráli s maximální koncentrací.

A dostali se mezi posledních osm celků Evropské ligy...

Hlavně půjde o to vytvořit si ve čtvrtek večer takovou pozici, abychom mohli v domácí odvetě o postup hrát.

Zdeněk Pavlis (Lyon), Sport.cz

Jak skončí úvodní osmifinálový duel Evropské ligy mezi Lyonem a Plzní?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..