Rubriky:

Evropská liga

Francouzská média překvapil hladký triumf Lyonu nad Plzní

14. března 2014 11:11 - Paříž

Francouzská média před čtvrtečním úvodním utkáním osmifinále Evropské ligy mluvila o plzeňských fotbalistech s velkým respektem, proto neskrývala po zápase překvapení nad nečekaně vysokou výhrou Lyonu 4:1. Ocenila hlavně to, jak Olympique dokázal zareagovat za brzy inkasovaný gól. Souboj ale ještě nepovažují před odvetou na západě Čech za rozhodnutý, Viktoria prý neukázala, čeho je schopná.

 

Robert Pratta, Reuters

"Plzeň jako by se v úvodu nesla na vlně z předchozího kola proti Šachtaru Doněck. Kovaříkův centr proměnil Hořava a nejlepší obrana soutěže, která před osmifinále dostala jen tři branky, už po dvou minutách inkasovala. Ale ani na chvíli nešlo o Lyonu pochybovat," napsal sportovní deník L'Equipe.

"Předvedl devadesátiminutový festival na stadiónu Gerland, omámen vůní Evropy, o kterou stále usiluje i pro příští sezónu," připomněl list, že Lyon je ve francouzské lize pátý a čeká ho velký boj o postup do pohárů. "Olympique ukázal svůj potenciál a hlavně - udělal velký krok ke čtvrtfinále," dodal L'Equipe.

Lyon vystřihl nečekané překvapení

Také Le Monde se rozplývá nad vysokým vítězstvím a výkonem, který prý dal vzpomenout na slavné bitvy v Lize mistrů z minulých let. "Plzeň přijela se skalpem silného Šachtaru, ale Lyon vystřihl až nečekaně nádherné a intenzivní představení," uvedl list.

Deník Le Figaro vyzdvihl, že Lyon bez několika zraněných opor přistoupil k utkání na sto procent. "Vzhledem k tomu, že ho o víkendu čeká souboj s Monakem, mohli jsme přemítat, jestli bude zcela soustředěný na zápas s Plzní. A teď můžeme napsat, že naprosto. I bez několika zraněných opor nad Plzní dominoval," uvedl Le Figaro.

"Sice rychle inkasoval, ale černou můru rychle zaplašil. A ve stejném, možná ještě vyšším tempu pokračoval po přestávce," ocenil list tři góly v druhé půli, jimiž Olympique rozhodl.

Deníky se shodly, že Lyon nakročil do čtvrtfinále, téměř jednotně ale upozorňují, že rozhodnuto ještě není. "Je to velký krok k postupu. Pokud by Lyon v odvetě neskóroval, potřebuje Viktoria vyhrát 3:0. Ale tým Rémiho Gardea v minulosti ukázal, že umí solidně bránit a je také schopný venku skórovat," uvedl Le Monde. "Do Česka nemusí odjíždět s obavami, hotovo ale ještě není," doplnil L'Equipe.

ČTK

Postoupí Viktoria Plzeň přes Olympique Lyon do čtvrtfinále Evropské ligy?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..