Fenerbahce po řádění fanoušků kontumačně vyhrálo duel v Trabzonu

Istanbul

Kontumační vítězství 3:0 nad Trabzonsporem si připsali dodatečně fotbalisté Fenerbahce Istanbul, jejichž duel byl před měsícem kvůli běsnění domácích fanoušků v Trabzonu za stavu 1:0 pro hosty po prvním poločase ukončen. O vítězství rozhodla disciplinární komise, která už dříve potrestala Trabzonspor za chování příznivců nařízením odehrát šest utkání na prázdném stadiónu.

Řádění fanoušků Trabzonsporu

Fenerbahce, jehož dres obléká obránce Michal Kadlec, má po kontumaci v čele tabulky na druhý Galatasaray už desetibodový náskok.  Sám Kadlec byl bezprostředně po utkání řáděním fanouškůzaskočen.

„Bylo to hustý, fakt masakr. Nejvíc trpěl náš gólman Demirel, který měl bezprostředně za svými zády plnou tribunu domácích fanoušků, létalo na něj všechno možný," popisoval Kadlec pro Sport.cz.

V Turecku je házení různých předmětů na hrací plochu běžné, ale ve 30. minutě tohoto duelu byla zřejmě překročena i hranice tamních poměrů. Do velkého vápna hostů obrovský balvan. Pokud by trefil kohokoli z hráčů, stala by se tragédie.