Rubriky:

Evropská liga

Látal duel s Libercem prestižněji nebere, favorizuje soupeře

16. července 2014 20:19 - Košice

Český trenér košických fotbalistů Radoslav Látal nebere dvojzápas druhého předkola Evropské ligy proti krajanům z Liberce nijak prestižněji. Slovan považuje za velkého favorita, kterému se bude snažit se svým týmem pozici co nejvíc zkomplikovat.

 

Vít Šimánek, ČTK

"Neřekl bych, že je ten zápas pro mě prestižnější, tak to neberu. Poznatky o soupeři se samozřejmě shánějí snadněji. To platí pro nás, i pro Liberec. Navzájem se známe natolik, že nás málo věcí překvapí," uvedl na tiskové konferenci Látal.

Jasným favoritem je podle něj soupeř. "Liberec má velmi zkušené mužstvo, spousta hráčů odehrála kvalitní zápasy v Evropské lize. V minulé sezóně postoupili ze skupiny dál a zkušenosti hrají v takových zápasech jako zítra velkou roli. Z našeho mužstva si Evropskou ligu zahráli jen tři čtyři hráči, proto považuji soupeře za velkého favorita," řekl Látal.

"Naše mužstvo je nezkušené, tím ale nechci říct, že se vzdáváme. Budeme se snažit to Liberci co nejvíc zkomplikovat a bojovat do posledního okamžiku," doplnil bývalý hráč Olomouce, Schalke 04 či Ostravy.

Chyby se nesmí opakovat

Jeho tým nejde do čtvrtečního souboje na vítězné vlně, protože prohrál první dva soutěžní zápasy sezóny. Po víkendové domácí porážce v lize s Banskou Bystricí nešetřil kouč kritikou na adresu zahraničních hráčů z Balkánu.

"Naštvanost byla, chtěli jsme se dostat do psychické pohody. Neříkám, že jsme to odflákli, ale udělali jsme hrubky. Přišla nekoncentrovanost některých hráčů, kteří patřili k tahounům mužstva," prohlásil Látal.

Chyby s nimi probral. "Jsou si vědomi, co se stalo. Budeme se to snažit napravit zítra. Pokud bychom ty chyby zopakovali, pak nemáme šanci bojovat o postup," dodal čtyřiačtyřicetiletý bývalý trenér Ostravy.

ČTK

Jak dopadne čtvrteční úvodní duel druhého předkola Evropské ligy mezi Košicemi a Libercem?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..