Botev Plovdiv s Jirsákem v sestavě porazil St. Pölten

Český fotbalový záložník Tomáš Jirsák zvítězil s bulharským Botevem Plovdiv v zápase 2. předkola Evropské ligy nad St. Pöltenem 2:1. Další bulharský celek CSKA Sofia s gólmanem Jakubem Divišem v sestavě pouze remizoval se Zimbru Kišiněv 1:1, skotský Motherwell s brankářem Danem Twardzikem ztratil dvoubrankové vedení se Stjarnanem a do odvety na Islandu půjde s výsledkem 2:2.

Fotbalista Molde Agnaldo (vpravo) v souboji s hráčem ND Gorica's Ronaldo Vaninem ve druhém předkole Evropské ligy.

Plovdiv se do vedení dostal v 39. minutě, když pokutový kop proměnil útočník Ivan Cvetkov. Na začátku druhé půle se ale Rakušanům podařilo vyrovnat, po rohovém kopu se prosadil Daniel Segovia. V 86. minutě rozhodl o výhře domácích po přihrávce Ognjanova teprve devatenáctiletý Cvetelin Čunčukov. Jirsák, který v odvetném zápase 1. předkola proti sanmarinskému celku Libertas asistoval při obou brankách, obdržel v utkání žlutou kartu.

Diviš výhru neslavil

Jakub Diviš odchytal své první soutěžní utkání v dresu CSKA Sofia po přestupu z Mladé Boleslavi, po duelu s moldavským Kišiněvem se ale radovat z výhry nemohl. Přestože byl jeho tým od začátku aktivnější, v 31. minutě otevřel skóre útočník hostů Sergej Alexejev. Domácí sice po deseti minutách zásluhou trefy Antona Karačanakova vyrovnali, přes téměř neustálý tlak ale druhý gól nepřidali.

Motherwell, v jehož základní jedenáctce figuroval rodák z Třince Dan Twardzik, do zápasu nastoupil výborně a již v 19. minutě vedl 2:0 po dvou brankách Joshe Lawa. Ztrátu ale Stjarnan smazal pomocí dvou pokutových kopů, které zavinil kapitán domácích Lasley. Nejprve ve 35. minutě zahrál ve vápně rukou, v nastavení pak v šestnáctce fauloval. Obě penalty proměnil Ólafur Finsen.

Švecovi se šance na postup vzdálila

Maďarský Györ s Michalem Švecem má před odvetou v Göteborgu s tamním IFK po domácí prohře 0:3 jen minimální šanci. Již v osmé minutě se trefil Lasse Vibe, v druhé půli jej následovali Jakob Johansson a May Mahlangu. Švec odehrál první poločas.

Český útočník Martin Vyskočil nenastoupil za Trnavu na hřišti gruzínského Zestafoni (0:0). Příležitost nedostali ani obránce Pavel Pergl z Vaduzu, který prohrál v Polsku s Ruchem Chorzow 2:3, a Zdeněk Ondrášek, jehož Tromsö remizovalo na hřišti Vikinguru 0:0.