Lecjaks si s Young Boys zahraje o skupinu Evropské ligy. Jaký je okruh možných soupeřů Sparty?

Fotbalisté Young Boys Bern porazili v odvetě 3. předkola Evropské ligy kyperský celek Ermis Aradippu 2:0 a po domácí výhře 1:0 postoupili do závěrečné fáze, kde si zahrají o místo v základní skupině. Za vítěze odehrál celý zápas český obránce Jan Lecjaks. Čtvrteční zápasy určily okruh soupeřů pro Spartu, která se jako nasazená při pátečním losu (13 h, vysílá ČT Sport, o hodinu dříve losují Ligu mistrů) vyhne velkým jménům. Nečeká ji Inter Milán, Lyon, Tottenham ... Narazit ale může na další švédskou nástrahu - Elfsborg.

Jan Lecjaks (vlevo) ještě se spoluhráči z reprezentace do 21 let Bořkem Dočkalem (vpravo) a Janem Morávkem.

Young Boys vedli díky brance Steffena z 36. minuty, krátce po přestávce jim cestu za postupem usnadnil vyloučením po druhé žluté kartě domácí Paulinho. Přesilovku hosté využili v 66. minutě díky zásahu Michaela Freye.

V nečekaně úspěšném tažení pokračuje i nováček na pohárové scéně Stjarnan. Na hřišti Lechu Poznaň totiž uhrál bezbrankovou remízu a po domácí výhře 1:0 si zahraje v play off. Udržel tak naději, že jako historicky první islandský klub projde v Lize mistrů nebo Evropské lize až do základní skupiny.

O premiérovou účast ve skupině bude usilovat také Trnava, která vyřadila St. Johnstone. Slovenský celek před týdnem ve Skotsku vyhrál 2:1, v odvetě mu tak doma stačila k postupu i remíza 1:1, kterou zařídil osm minut před koncem vyrovnávací brankou Mikovič.