Ruman nasměroval Mohuč k postupu v Poháru UEFA

České kluby ještě na premiéru v letošní sezoně evropských pohárů čekají, ale vyslanci českého fotbalu už se prosadit stihli. Petr Ruman ve čtvrtek prožil v zápase prvního předkola Poháru UEFA několikanásobnou a úspěšnou premiéru. Poprvé nastoupil za německou Mohuč a hned se trefil. Byla to historicky první branka klubu v pohárech, kde debutuje. Po výhře 4:0 má navíc jeho tým krůček k postupu.

V dresu Mohuče zazářily v zápase s arménskou Mikou Aštarak obě velké letní posily. Ruman, který přišel z Fürthu, v 8. minutě otevřel skóre, Auer, který mu na gól nahrál, se dokonce trefil dvakrát.

Před 22 tisíci diváků na zbrusu novém stadionu ve Frankfurtu pro mistrovství světa se český záložník uvedl nechytatelnou střelou ze šestnácti metrů do levého rohu a vsítil první branku klubu v evropských pohárech. Do nich se Mohuč dostala jako jeden ze tří vítězů soutěže fair play.

Trefil se také Jozef Kožlej. Slovenský útočník, který minulý týden oslavil dvaatřicáté narozeniny, pomohl kyperské Omónii Nikósie také k jasné výhře nad maltskými Hibernians 3:0.

Jeho krajanům jeho góly chyběly. V prvním předkole evropských pohárů se oba slovenští zástupci vracejí z daleké cesty na východ s nepořízenou. Zatímco Artmedia Bratislava prohrála v úterý v předkole Ligy mistrů na půdě kazašského Kajratu Almaty 0:2, v kvalifikaci do Poháru UEFA dnes Žilina podlehla FK Baku 0:1.

Jedinou branku inkasoval slovenský vicemistr v 78. minutě, kdy bývalý ostravský brankář König vyrazil střelu jen na kopačky volného Sultanova, a ten zblízka pohodlně dorazil.

Výsledky prvních zápasů 1. předkola Poháru UEFA:
FK Baku (Ázerb.) - MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Branka: 78. Sultanov. Diváci: 6800.
Sestava Žiliny: König - Čišovský, Doležaj, B. Labant, Minarčík - Belák, Jež, Štrba, Barčík (85. Vomáčka) - Gottwald (70. Straka), Bartoš (76. Šesták). Trenér: Pecze.
Bananc Jerevan (Arm.) - Lokomotiv Tbilisi (Gruz.) 2:3 (0:1)
Branky: 82. Aram Hakobjan, 88. Charabachcjan - 40. Alaverdašvili, 49. Kebadze, 53. Oniani z pen.
Torpedo Kutaisi (Gruz.) - BATE Borisov (Běl.) 0:1 (0:1)
Branka: 27. Baga z pen.
Ekranas Panevežys (Lit.) - Cork City (Ir.) 0:2 (0:1)
Branky: 25. O'Donovan, 90. O'Callaghan.
Teuta Drač (Alb.) - Široki Brijeg (Bosna) 3:1 (2:0)
Branky: 42. Xhafaj, 45. Sakaj, 70. Babamusta - 89. Abramovič.
KS Elbasan (Alb.) - Vardar Skopje (Mak.) 1:1 (1:0)
Branky: 38. Asllani - 61. vlastní Memelli.
Allianssi Vantaa (Fin.) - CS Pétange (Luc.) 3:0 (2:0)
Branky: 34. Vajanne, 41. Cleaver, 85. Poulsen.