Rubriky:

Evropská liga

Řepka očekává, že Sparta dostane od UEFA za fanoušky jen pokutu

24. října 2014 11:09 - Praha

Podle sekretáře Fotbalové asociace ČR a člena disciplinární komise UEFA Rudolfa Řepky hrozí Spartě za násilnosti fandů v Bratislavě při utkání Evropské ligy se Slovanem spíše jen finanční pokuta. Kontumace prý nehrozí vůbec a zřejmě ani uzavření části či celého stadionu. To je podle Řepky spíše možný trest pro Slovan za nezvládnutí organizace.

 

Jan Koller, ČTK

Zápas mezi fotbalisty Slovanu Bratislava a Sparty byl kvůli řádění hostujících fanoušků ve 41. minutě přerušen. Chuligáni zřejmě po předchozí provokaci fandů Slovanu prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadionu Pasienky, kde napadli několik domácích příznivců. Situaci uklidnil až zásah policejních těžkooděnců a po pauze dlouhé zhruba 35 minut se pokračovalo. Pražský tým nakonec vyhrál 3:0.

"Bude záležet na zprávě delegáta, ale myslím si, že to skončí vysokou pokutou pro Spartu i pro Slovan, protože to vypadá, že to domácí organizačně vůbec nezvládli," prohlásil Řepka v telefonickém rozhovoru pro ČTK.

Během utkání údajně zástupci UEFA hrozili, že pokud se budou násilnosti opakovat, bude utkání ukončeno a kontumováno v neprospěch Sparty. Nyní však podle Řepky kontumace již nehrozí. "Na výsledek to vliv mít nebude. Když se zápas dohrál, tak kontumováno by to být nemělo. Nedovedu si to představit," řekl Řepka.

Rovněž si nemyslí, že by Spartě hrozilo omezení kapacity domácího stadionu či jeho úplné uzavření pro další zápasy Evropské ligy. "Omezení kapacity Letné je asi jedna z variant, ale nemyslím si, že se k tomuto kroku sáhne. Stadion se částečně uzavírá kvůli rasismu nebo politickým názorům, ale toto mi do toho úplně nesedí. Sparťanští fanoušci samozřejmě udělali velký problém, ale podle mě jim k tomu nahrála ta nedostatečná organizace Slovanu," hodnotil Řepka.

"Myslím si, že to skončí u finančních postihů pro obě strany. Možná Slovanu se něco zavře, to varianta je, ale nemělo by se to týkat Sparty. Ta v tomto směru nepochybila, protože tam neměla pořadatelskou službu," dodal.

Uzavření stadiónu hrozí spíš Slovanu

Uzavření části či celého hlediště je podle něj spíše reálné na straně Slovanu Bratislava. UEFA původně požadovala, aby slovenský mistr své domácí zápasy hrál na jiném stadionu, ale nakonec mu udělila na Pasienky výjimku. Proto je možné, že nyní už Slovanu nařídí, aby příští zápas sehrál na jiném stadionu.

"Je určitě varianta, že jim řeknou, že musí hrát v Žilině nebo Györu. Ale UEFA by asi neshodila sama sebe, když jim to na Pasienkách dovolila. Pravděpodobnější mi proto přijde omezení kapacity, nebo že budou hrát úplně bez diváků," míní Řepka.

První zasedání disciplinární komise UEFA, kde by se případ mohl projednávat, je v pondělí. "To bude ve dvě hodiny telekonference, ale nevím, jestli se na ní už bude tento případ řešit. Je to ale možné," řekl Řepka, který ač člen disciplinární komise UEFA nebude na řešení tohoto případu přizván jako zástupce jedné ze zemí. "To budu v uvozovkách za dveřmi, protože bude ve hře český klub," dodal.

Řepka rovněž souhlasí s názorem trenéra Sparty Vítězslava Lavičky, že celý případ by mohl ovlivnit jednání o případném obnovení federální ligy. "Mohlo by to narušit vztahy a obě strany teď mohou mít obavy. Pokud by federální liga vznikla, mohlo by tohle být na denním pořádku a to ani jedna ze stran nechce. To je špatná reklama na fotbal," uzavřel Řepka.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..