Neapol - YB Bern 3:0De Guzmánův hattrick rozhodl o výhře Neapole v Evropské lize nad Bernem

Fotbalisté Neapole porazili ve 4. kole Evropské ligy po hattricku Jonathana De Guzmána Young Boys Bern 3:0 a ve skupině I jsou druzí o skóre za Spartou. Besiktas Istanbul zvítězil nad Partizanem Bělehrad 2:1, za domácí nastoupil v roli kapitána Tomáš Sivok. Dněpropetrovsk s Ondřejem Mazuchem v základní sestavě vyhrál na hřišti Karabachu 2:1 a ve skupině F je třetí.

Záložník Neapole Jonathan de Guzmán (vpravo) střílí gól do sítě Bernu v utkání 4. kola Evropské ligy.

Trenér Neapole Rafael Benítez nechal stejně jako v minulém utkání v Bernu na lavičce Higuaína i Callejóna, Hamšík nebyl připraven kvůli horečce ani ke střídání. Italský celek přesto na hřišti dominoval a v nastavení prvního poločasu se dostal do vedení po povedené střele De Guzmána.

Bern se ani v druhém dějství do hry příliš nedostal a inkasoval další dvě branky od nizozemského reprezentačního záložníka. Jedinou výraznější šanci si švýcarský celek vypracoval v 89. minutě, Nikci ale nastřelil pouze brankáře Cabrala. Český obránce ve službách Young Boys Jan Lecjaks se do hry nedostal.

Sivok poslal ve 27. minutě duelu Besiktas - Partizan hlavou míč za záda gólmana Lukače, branka však nebyla uznána pro ofsajd. První gól tak v Istanbulu padl až v 57. minutě, když z pokutového kopu otevřel skóre domácí Demba Ba. Senegalský útočník se pět minut nato po přihrávce Töreho trefil podruhé a oslavil čtvrtý gól v Evropské lize. Na konečných 2:1 upravil Markovič.

Besiktas se ve skupině C dělí o první místo s Tottenhamem, který zvítězil na půdě Asterasu Tripolis. Anglický celek vedl po trefách Townsenda z penalty a Kanea v poločase o dvě branky, v závěru utkání zkorigoval na 1:2 z pokutového kopu Barrales. Kohouti jsou prvním anglickým týmem od roku 2009, jenž vyhrál na hřišti řeckého týmu.

Kalinič zařídil výhru Dněpropetrovsku

Obě branky Dněpropetrovsku na hřišti Karabachu vstřelil útočník Nikola Kalinič. V 15. minutě nejprve otevřel skóre po přesném Zozuljově centru, do konce poločasu ale stihl za domácí vyrovnat Leroy George. V 73. minutě pak Kalinič v pádu přehodil gólmana Šehiče a rozhodl o prvním tříbodovém zisku Dněpropetrovsku v základní skupině EL. Brankář Jan Laštůvka byl připraven na lavičce ukrajinského týmu.

Obhájce trofeje Sevilla si poradila se Standardem Lutych 3:1. V 19. minutě za momentálně pátý celek španělské ligy skóroval Gameiro. Asistenci si připsal M'Bia, jenž se v této sezóně podílel už na šesti brankách svého týmu v lize a EL. O třináct minut později sice vyrovnal M'Poku, o tři body pro Sevillu se ale postarali Reyes a Bacca.

Lille s obráncem Davidem Rozehnalem na lavičce nestačilo v Anglii na Everton a prohrálo 0:3, do střeleckých statistik se zapsali Osman, Jagielka a Naismith. Wolfsburg zvládl duel s Krasnodarem a vyhrál 5:1, dvakrát se prosadili střídající hráči Hunt a Bendtner, pro kterého to byly první dvě trefy v dresu Vlků.

Villarreal prohrál v Curychu

Mönchengladbach vyhrál zásluhou Raffaela a Herrmanna 2:0 na hřišti Apollonu Limassol, za který nenastoupil útočník Jan Rezek. Německý celek ve skupině A poskočil na první místo před Villarreal, ten nestačil ve Švýcarsku na Curych a prohrál 2:3. Poprvé v tomto ročníku Evropské ligy padlo pět či více gólů v první půlhodině.

Inter remizoval na půdě St. Etienne 1:1, stejným výsledkem skončil zápas mezi Astrou Giurgiu a Celticem Glasgow. Fiorentina poprvé ztratila body, s PAOK Soluň hrála také 1:1.

4. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
FC Curych - Villarreal 3:2 (3:2)
Branky: 21. Etoundi, 26. Djimsiti, 29. Chikhaoui - 20. Pina, 24. Moreno.
Apollon Limassol - Mönchengladbach 0:2 (0:0)
Branky: 56. Raffael, 90.+5 Herrmann.
Skupina B:
HJK Helsinky - FC Turín 2:1 (0:0)
Branky: 60. Baah, 81. Moren - 90. Quagliarella.
FC Kodaň - FC Bruggy 0:4 (0:3)
Branky: 7., 30. a 36. Refaelov, 60. Vormer.
Skupina C:
Asteras Tripolis - Tottenham 1:2 (0:2)
Branky: 90. Barrales z pen. - 36. Townsend z pen., 42. Kane. ČK: 89. Fazio (Tottenham).
Besiktas Istanbul - Partizan Bělehrad 2:1 (0:0)
Branky: 57. z pen. a 62. Ba - 78. Markovič.
Skupina D:
Astra Giurgiu - Celtic Glasgow 1:1 (0:1)
Branky: 79. William - 32. Johansen. ČK: 90.+2 Laban (Astra).
Dinamo Záhřeb - Salcburk 1:5 (0:1)
Branky: 60. Henríquez - 40., 64. a 85. Soriano, 59. Kampl, 72. Bruno.
Skupina E:
Dynamo Moskva - Estoril 1:0 (0:0)
Branka: 77. Kuranyi.
Panathinaikos - PSV Eindhoven 2:3 (2:1)
Branky: 11. Ajagun, 43. Petrič - 27. Depay, 65. De Jong, 78. Wijnaldum.
Sevilla - Standard Lutych 3:1 (2:1)
Branky: 19. Gameiro, 41. Reyes, 90. Bacca - 32. M'Poku.
Skupina H:
Wolfsburg - Krasnodar 5:1 (0:0)
Branky: 47. a 57. Hunt, 89. z pen. a 90.+1 Bendtner, 73. Guilavogui - 72. Wanderson.
Everton - Lille 3:0 (2:0)
Branky: 27. Osman, 42. Jagielka, 61. Naismith.
Skupina I:
Sparta Praha - Slovan Bratislava 4:0 (2:0)
Neapol - Young Boys Bern 3:0 (1:0)
Branky: 45.+2, 65. a 83. De Guzmán.
Neapol: Cabral - Britos (38. Ghúlam), Koulibaly, Henrique, Mesto - Inler, Gargano - Mertens, De Guzmán, Insigne (73. Callejón) - Zapata (79. Higuaín). Trenér: Benítez.
Bern: Mvogo - Rochat, Vilotič, Von Bergen, Hadergjonaj - Sanogo Junior - Nuzzolo (60. Nikci), Bertone, Gajič (60. Kubo), Steffen - Hoarau (68. Afum). Trenér: Forte.
Skupina J:
Dynamo Kyjev - Aalborg 2:0 (0:0)
Branky: 70. Vida, 90.+3 Gusev. ČK: 68. Dragovič (Dynamo).
Rio Ave - Steaua Bukurešť 2:2 (1:0)
Branky: 35. a 77. z pen. D. Lopes - 61. Keserü, 90.+4 Filip. ČK: 90.+2 Gouano (Rio Ave).