Slovan Bratislava - YB Bern 1:3Bern vyhrál na Slovanu a o postup si zahraje se Spartou

Fotbalisté Young Boys Bern s Janem Lecjaksem v sestavě zvítězili v zápase základní skupiny Evropské ligy na hřišti Slovanu Bratislava 3:1. Ve skupině I tak na pražskou Spartu a Neapol ztrácí jediný bod a s českým týmem se utkají v posledním kole o postup. Lille s obráncem Davidem Rozehnalem remizovalo na půdě ruského Krasnodaru 1:1.

Český obránce Bernu Jan Lecjaks.

V osmé minutě zahrál obránce Slovanu Gorosito v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Guillaume Hoarau, se čtyřmi brankami nejlepší střelec švýcarského celku v soutěži. O dvě minuty později ale dokázal vyrovnat Seydouba Soumah a Slovan vstřelil svůj první gól v základní skupině.

Svěřenci kouče Jozefa Chovance ale dlouho remízový stav neudrželi, v 18. minutě znovu poslal hosty do vedení Yuya Kubo, kterého ke střele vybídl přesně mířenou hlavičkou ve vápně Sutter. Spolupráce těchto dvou hráčů se Bernu vyplatila i v druhém poločase a Kubo svou druhou brankou v duelu zpečetil na konečných 3:1 pro hosty.

Na lavičce slovenského týmu byl připraven obránce Tomáš Jablonský, do hry však nezasáhl.

Lille stále může postoupit

Skóre utkání mezi Krasnodarem a Lille otevřel po pěkné přízemní kombinaci v 35. minutě útočník domácích Ari. Brazilec si připsal druhou trefu v základní skupině EL. Bod pro francouzský celek zachránil v 79. minutě Nolan Roux, jenž využil přesného Balmontova centru.

Lille má stále šanci na postup, protože Wolfsburg v druhém utkání skupiny H nestačil na Everton a prohrál 0:2. O góly se postarali Lukaku a Mirallas. Feyenoord porazil obhájce titulu Sevillu 2:0, prosadili se Toornstra a El Ahmadi. Nizozemci už 554 minut neinkasovali a po deseti letech se probojovali do vyřazovací části evropské soutěže.

Od 16. minuty vedl Dněpropetrovsk v Miláně nad tamním Interem. Konopljankovu střelu gólman Handanovič vyrazil pouze k volnému Ruslanu Rotanovi a ten oslavil svůj premiérový gól v tomto ročníku Evropské ligy. O chvíli později mohl ukrajinský tým přidat druhou trefu, když dostal výhodu pokutového kopu. Konopljankův pokus však slovinský brankář Interu zneškodnil.

Místo toho se povedlo vyrovnat milánskému celku, Zdravko Kuzmanovič se poprvé v sezoně trefil v soutěžním utkání. Na začátku druhého dějství dostal druhou žlutou kartu Ranocchia, Inter se přesto prosadil. O vítězství domácích rozhodl v 50. minutě Pablo Osvaldo. Ondřej Mazuch odehrál za Dněpropetrovsk 82 minut, gólman Jan Laštůvka zůstal mezi náhradníky.

Besiktas neudržel dvoubrankové vedení

Besiktas ztratil dvoubrankové vedení na hřišti Asterasu Tripolis, i po remíze 2:2 si ale zajistil postup ze skupiny C. Stoper týmu z Istanbulu Tomáš Sivok nebyl připraven ani na lavičce. Ze stejné skupiny postupuje také Tottenham, jenž porazil Partizan Bělehrad 1:0. Ostrované už poosmnácté za sebou v Evropské lize neprohráli.

Apollon Limassol přišel po prohře 1:3 v Curychu o šance na postup do další fáze soutěže. Ve Švýcarsku sice vedl zásluhou Rosy, k obratu domácím ale pomohly i dvě proměněné penalty. Útočník Limassolu Jan Rezek do duelu nenastoupil.

Fiorentina si výhrou 2:1 na půdě Guingampu zajistila postup z prvního místa skupiny K. Po třinácti minutách vedl italský celek o dva góly zásluhou Marina a Babacara, v závěru poločasu snížil z penalty Beauvue a hosté navíc dohrávali utkání v deseti po vyloučení Basanty. Celý druhý poločas byli aktivnější domácí, na bod ale nedosáhli.

St. Etienne i v pátém utkání v Evropské lize remizovalo, tentokrát 1:1 s Karabachem. V posledních 19 soutěžních duelech se francouzský tým vždy prosadil maximálně jednou. Nerozhodně skončil také duel lídrů skupiny A mezi Villarrealem a Mönchengladbachem (2:2).

Zápas mezi Estorilem a PSV Eindhoven byl po prvním poločase za stavu 3:2 pro domácí přerušen kvůli promáčenému trávníku. Druhé dějství se uskuteční v pátek od 17:00 SEČ.

5. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
Villarreal - Mönchengladbach 2:2 (1:0)
Branky: 26. Vietto, 63. Čeryšev - 55. Raffael, 67. Xhaka.
FC Curych - Apollon Limassol 3:1 (2:1)
Branky: 32. Djimsiti, 39. a 59. Chikhaoui z pen. - 23. Rosa.
Skupina B:
FC Turín - FC Bruggy 0:0
HJK Helsinky - FC Kodaň 2:1 (1:0)
Branky: 29. Baah, 90.+3 Kandji - 90. Nilsson.
Skupina C:
Asteras Tripolis - Besiktas Istanbul 2:2 (0:1)
Branky: 72. Barrales, 83. Parra - 15. Ba, 61. Töre z pen. ČK: 73. Hutchinson (Besiktas).
Tottenham - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)
Branka: 49. Stambouli.
Skupina D:
Celtic Glasgow - Salcburk 1:3 (1:2)
Branky: 30. Johansen - 8. a 13. Alan, 90.+2 Keita.
Astra Giurgiu - Dinamo Záhřeb 1:0 (0:0)
Branka: 50. Bukari.
Skupina E:
Dynamo Moskva - Panathinaikos 2:1 (0:1)
Branky: 55. Vainqueur, 61. Jonov - 14. Berg.
Estoril - PSV Eindhoven přerušeno po 1. poločase za stavu 3:2 kvůli podmáčenému trávníku
Branky: 12. Tozé, 30. Kuca, 39. Amado - 6. Depay, 14. Narsingh.
Skupina F:
St. Etienne - Karabach 1:1 (1:1)
Branky: 21. Van Wolfswinkel - 15. Nadirov.
Inter Milán - Dněpropetrovsk 2:1 (1:1)
Branky: 30. Kuzmanovič, 50. Osvaldo - 16. Rotan. ČK: 47. Ranocchia (Inter).
Skupina G:
Feyenoord Rotterdam - Sevilla 2:0 (0:0)
Branky: 56. Toornstra, 83. El Ahmadi.
Rijeka - Standard Lutych 2:0 (2:0)
Branky: 26. Moisés, 34. Kramarič z pen. ČK: 33. Arslanagic (Standard).
Sparta Praha - SSC Neapol 0:0
Rozhodčí: Marriner - Child, Kirkup (všichni Angl.). ŽK: Matějovský, J. Brabec - Britos. Diváci: 16.111.
Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Matějovský (90. Vacek), Hušbauer (72. Přikryl), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.
Neapol: Cabral - Mesto, Albiol, Koulibaly, Britos - Gargano, D. López - Callejón, Jorginho (77. Ghúlam), Hamšík - Higuaín (69. Zapata). Trenér: Benítez.
Slovan Bratislava - Young Boys Bern 1:3 (1:2)
Branky: 11. Soumah - 18. a 63. Kubo, 9. Hoarau z pen.
Slovan: Perniš - Čikoš, Gorosito, Hudák, Kolčák - Štefánik, Grendel (80. Žofčák) - Kubík (82. Milinkovič), Halenár, Peltier - Soumah. Trenér: Chovanec.
Bern: Mvogo - Lecjaks, Von Bergen, Vilotič, Sutter - Bertone, Sanogo Junior - Zárate (80. Hadergjonaj), Kubo, Steffen (71. Nuzzolo) - Hoarau (67. Afum). Trenér: Forte.
Guingamp - Fiorentina 1:2 (1:2)
Branky: 45. Beauvue z pen. - 6. Marin, 13. Babacar. ČK: 44. Basanta (Fiorentina).
Skupina L:
Trabzonspor - Metalist Charkov 3:1 (1:0)
Branky: 36. Belkalem, 87. Ekici, 90.+5 vlastní Gorjajnov - 68. Homeňuk. ČK: 77. Medjani (Trabzonspor).
Lokeren - Legia Varšava 1:0 (1:0)
Branka: 7. Vanaken.