Rubriky:

Evropská liga

VIDEO: Slovan je nejhorší z nejhorších. A ještě se mu Švýcaři smějí za plesnivé Pasienky

28. listopadu 2014 08:54 - Bratislava

Pokud se v posledním utkání v Neapoli nestane zázrak, mise fotbalistů Slovanu Bratislava v Evropské lize skončí absolutním fiaskem. Belasí sice ve čtvrtek vstřelili svůj první gól, Bernu ale stejně podlehli 1:3. Slovan ve skupině I ještě nebodoval a má hrozivé skóre 1:17. Je nejhorší v celé soutěži. Bez bodu zůstal už jen Charkov, který má skóre aspoň 3:9... Ostudu si Slovan dělá také starým stadiónem, na němž své soupeře hostí.

Pro smích byli už před zápasem. Kvůli stařičkým Pasienkám. Slovan tady pořadatelsky nezvládl vyhrocený zápas se Spartou a podal si ho také Young Boys Bern. Reportér klubové televize nevycházel během předzápasového tréninku z údivu, kde se také může Evropská liga hrát.

„Podívejme se třeba na sektor pro hosty," říká redaktor televize Brian Ruchti a záběr kamery za pochodu komických tónů přechází na plevelem zarostlé sedačky. „A toto bude vaše zítřejší místo," švejkuje reportér, který označil stadión za „speciální" a za „velmi speciální" označil i hráčský tunel, kterým se fotbalisté obou týmů přesouvají ze šatny až na trávník. „Je delší než sto metrů, pojďme si ho prohlédnout."

S kamerou se pak usměvavý přesouvá tunelem. Poukazuje na opravdu odpuzující opadanou omítku, plesnivé stěny v útrobách stadiónu, či linoleum, které možná ještě pamatuje aktivní časy Jozefa Barmoše s Ladislavem Jurkemikem...

Rekordní čtyři minuty do šatny

„Stadión je skutečně vesnický," nevychází Ruchti z údivu a s podtónem komické hudby šlape dál. „Čtyři minuty jsme už na cestě," říká, když konečně přistoupí k šatně: „Tady je! Svatá místnost fotbalistů Bernu."

Znovu se vnucuje otázka, jak ctihodná UEFA mohla takový stadión Slovanu schválit. Sami Slováci se za ostudný stánek stydí

„Stadión připomíná hřiště z nižší regionální soutěže, někde z pořádné díry. Každý soupeř, který přijede na Pasienky, musí zůstat v šoku. V takových podmínkách hrát Evropskou ligu je ostuda nejen pro Slovan, ale i celé Slovensko. Musíme si tedy přiznat, že Švýcaři se nám smějí právem!" poznamenává server čas.sk.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..