Teplice přišly o výhru nad Espaňolem osm minut před koncem

TEPLICE

Osm minut dělilo teplické fotbalisty od cenného vítězství nad Espaňolem Barcelona. V úvodním utkání prvního kola Poháru UEFA dlouho vedli zásluhou Jirsákovy trefy 1:0, ale stačil mžik a soupeř v závěru vyrovnal na konečných 1:1. Espaňol představil na Stínadlech torzo týmu, s nímž na jaře málem získal místo v Lize mistrů.

Pochettino s Item kvůli zdravotním potížím vůbec nepřiletěli, jednoho španělského reprezentanta Tamuda nepustilo na trávník svalové zranění a druhého De la Peňu spory s trenérem Lotinou. Kouč překvapivě nechal mezi náhradníky i brankáře kamerunských olympijských vítězů ze Sydney Kameniho.

I bez páteře svého týmu Espaňol držel soupeře dlouhé minuty v šachu, většinu času měl míč ve své moci, ale šance nepřicházely. Až po dvaceti minutách klapl signál, který Španělé cvičili na tréninku: Brazilec Eduardo vyslal ze středu pole šikmo k autové čáře míč Domimu, který před brankou oslovil Garcíu. Ten ale v tísni mířil těsně nad.

Teplice vládly podle očekávání ve vzduchu díky výškové převaze Maška a Saboua, ale po zemi se k brance soupeře dostávaly pracněji. První aplaus sklidil za svou ránu ze 30 metrů Kaufman, ale mířil přesně doprostřed branky. Většina akcí šla po levé straně zásluhou neúnavného Verbíře.

Jirsákova rána z voleje poslala Teplice do vedení

Legenda klubu ze Stínadel se také ocitla v největší šanci prvního poločasu. Verbíř si naběhl na Jirsákovu přihrávku za obranu, ale před nekoncentrovaným brankářem, který zdviženou rukou hlásil ofsajd, už byl na střelu příliš z úhlu a zpětná přihrávka před odkrytou branku k Sabouovi nedošla.

Domácí udeřili až po příchodu ze šaten. Ve 48. minutě o sobě dal poprvé vědět útočník Rilke, který nastoupil krátce po zranění na úkor Varadiho. U pravé autové čáry se nabídl Sabouovi, dostal přihrávku za obranu a místo prudkého centru posunul jemně míč na úplně volného Jirsáka. Záložník reprezentační jednadvacítky poslal ze šesti metrů z voleje nechytatelnou ránu přesně do pravého horního rohu branky.

Necelých patnáct tisíc diváků v ochozech pak po chvíli euforie trnulo, když Corominas namířil svou hlavičku pod břevno. Jenže Poštulka se vymrštil do vzduchu a i když míč vyrazil střelci přímo na kopačky, ten jej trefil ze dvou kroků tak slabě, že domácí gólman před prázdnou brankou stačil balon v pohodě sebrat.

De la Peňa nakonec zařídil vyrovnání

Obrana hostů stále hůře odvracela vysoké centry směřující na Maška a hostující kouč Lotina usoudil, že nadešel čas zakopat válečnou sekeru s lídrem týmu De la Peňou. Holohlavý tvůrce hry se dral dopředu, ale jeho nejnebezpečnějším momentem byla rána z dvaceti metrů, proti které Poštulka použil efektní robinzonádu.

Domácí pak z náznaků šancí druhý gól nepřidali, zato sami z nevinné akce inkasovali. De la Peňa z vlastní půlky vyslal nádherným pasem na teplickou branku Luise Garcíu, Rada na chvíli zůstal stát a hostující útočník snadno přehodil poslední překážku - gólmana Poštulku. Teplice přece mohly vyhrát, ale Krmašovu dorážku zblízka zastavil na brankové čáře jeden z obránců Espaňolu. Za dva týdny tak žlutomodří v Barceloně musejí skórovat, pokud chtějí postoupit.

FK Teplice - Espaňol Barcelona 1:1 (0:0)
Branky: 48. Jirsák - 82. Luis García. Rozhodčí: Delevič - Stepanovič, Milisavljevič (všichni SČH). ŽK: Sabou, Rada - David García. Diváci: 14 620.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš - Doležal (90. Ryška), Jirsák (81. Varadi), Sabou, Verbíř - Rilke (77. Fenin), Mašek. Trenér: Mareček.
Espaňol: Iraizos - Jarque, Lopo, David García - Zabaleta (64. Armando Sá), Eduardo, Fredson, Domi - Juanfran (61. De la Peňa), Corominas (80. Soriano) - Luis García. Trenér: Lotina.