Rubriky:

Evropská liga

Na Ajaxu chceme být silnější než v lize proti Liberci, přeje si jablonecký Greguš

17. srpna 2015 21:16 - Jablonec

V první fotbalové lize zatím FK Jablonec neoslňuje, s pěti body je až ve druhé polovině tabulky. Po remízovém Podještědském derby s Libercem (1:1) se myšlenky hráčů už upínají k cestě do Amsterdamu a především ke čtvrtečnímu zápasu na půdě Ajaxu. „Moc se na to těšíme,“ přesvědčuje jablonecký záložník Ján Greguš v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Radek Petrášek, ČTK

Jak se ohlížíte za nedělním duelem se sousedním rivalem?

Osobně mám smíšené pocity. Na jednu stranu mě mrzí, že jsme nezískali tři body. Šance jsme k tomu měli, hrálo se nahoru-dolů. Nedlouho před koncem jsme vyrovnali a v poslední minutě jsme mohli skóre ještě otočit, což by bylo skoro pohádkové. Na druhou stranu kvitujeme, že jsme uhráli aspoň remízu. Musíme brát i bod.

Překvapila vás absence libereckého Pavelky i dalších záložníků Slovanu ve středu pole?

Byla to změna, na kterou jsme se snažili připravit. Nastoupili proti nám uprostřed vedle sebe Sackey a Soungole, soubojoví hráči. Myslím, že nám nedělali problémy.

Jaká ligová ztráta vás tedy nejvíc mrzí?

Samozřejmě v Jihlavě, kde jsme prohráli. A přitom Jihlava o týden později utrpěla debakl na Slavii. Zřejmě tam bylo uspokojení z jejich strany, ale to je jiný příběh. Raději se soustřeďujeme na vlastní zápasy.

Tím nejbližším je čtvrteční vystoupení v Amsterdamu v play off o Evropskou ligu.

Poučíme se z utkání s Libercem, abychom na Ajaxu byli silnější než v derby a vyvarovali se chyb z ligy. Na utkání se těšíme a chceme podat co nejlepší výkon. Hrál jsem na velkých stadiónech v Anglii při působení v Boltonu a se slovenskou reprezentací jsem byl na krásných stadiónech ve Francii. Jsou to zážitky. A vím, že Arena v Amsterdamu je super.

Jablonecký kapitán Tomáš Hübschman zažil bitvy v evropských pohárech v dresu Šachtaru Doněck.

Je to zkušený hráč a jsme rádi, že ho máme. Dost nám pomáhá, poradí a můžeme se od něj pořád učit, což je plusový prvek pro celé mužstvo. Tomáš hraje velký fotbal dlouhé roky a na amsterodamském trávníku se asi bude cítit jako doma.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..