Rubriky:

Evropská liga

Podle De Boera přistoupí Ajax k Jablonci jako k Barceloně

19. srpna 2015 23:09 - Amsterdam

Přestože fotbalisté Ajaxu Amsterdam po vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů od Rapidu Vídeň avizovali, že v Evropské lize chtějí dojít nejméně do semifinále, čtvrteční úvodní duel play off proti Jablonci prý nepodcení. Podle trenéra Franka de Boera k němu přistoupí stejně, jako kdyby hráli proti Barceloně.

 

FK Jablonec/Michal Vele, ČTK

"Jablonec vyřadil Kodaň, takže tady není jen tak. Nic nepodceníme. Ať proti nám hraje Jablonec nebo Barcelona, přistupujeme k tomu stejně, naše příprava je vždy stejná," řekl De Boer na tiskové konferenci před čtvrtečním utkáním.

Hru Jablonce analyzoval v zápase proti Kodani. "Mají kvalitní kádr, to je evidentní. Hlavně vepředu a v záložní řadě. Hrají jednoduchý a fyzicky náročný fotbal," mínil bývalý slavný obránce.

Ajax podle něj už nemyslí na předkolo Ligy mistrů, v němž nečekaně vypadl s Rapidem Vídeň. "Zklamání z vyřazení s Rapidem je za námi. Nedíváme se zpátky, ale dopředu. Samozřejmě až začne Liga mistrů, bude nás to bolet, když to bude bez nás. Ale máme skvělou šanci zahrát si aspoň zápasy skupiny Evropské ligy," podotkl De Boer.

Ajax chce vytěžit náskok z toho, že začíná doma. "První zápas není nikdy rozhodující, protože vás čeká ještě odveta. Ale bylo by pěkné, kdybychom si vytvořili dobrou startovní pozici. Udržet čisté konto a vyhrát aspoň o dva góly by bylo skvělé. Jestliže jste Ajax a hrajete proti českému soupeři, vždy jste favoritem," podotkl obránce Joël Veltman.

ČTK

Jak dopadne úvodní duel play off Evropské ligy mezi Ajaxem a Jabloncem?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..